Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovská kronika v soutěži bodovala

ocenění kronikářky

Kronika města Turnova uspěla v krajské soutěži a byla hodnocena jako druhá nejlepší v kategorii kronik měst s počtem obyvatel nad 2000.

Do soutěže kronik obcí a měst, kterou vyhlásila rada Libereckého kraje v dubnu letošního roku, se přihlásilo 21 měst a obcí. Z tohoto počtu bylo 13 v kategorii do 2000 obyvatel a 8 v kategorii nad 2000 obyvatel. Kroniky za roky 2010 a 2011hodnotila devítičlenná hodnotící komise, kterou tvořili zástupci státních okresních archivů, Ještědské pobočky České archivní společnosti a odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu krajského úřadu. Posuzoval se obsah, členění zápisů, stylistická úroveň, grafika a výtvarná stránka a přílohy. Vybráno pak bylo šest nejlepších kronik. Jejich autory ocenili na setkání v Severočeském muzeu v Liberci ve čtvrtek 5. září 2013 hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstkyně Hana Maierová. Diplom a finanční odměnu za svoji práci převzala také Jana Zajícová, která kroniku Turnova v minulých letech zpracovávala. „Práce kronikářů obecně bývá často náročná, zato velmi potřebná pro zmapování historie obce či města,“ uvedl při vyhodnocení soutěže hejtman. Proto patří Janě Zajícové velký dík vedení města i obyvatel za předchozí vedení  kroniky.

Vytvořeno 9.9.2013 9:34:34 | přečteno 979x | Bc. Radek Drašnar