Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov připravuje pro domácnosti a živnostníky e-aukci energií

úspora energie

Město Turnov pro městský úřad a pro své organizace nakoupilo pro rok 2013 elektřinu a zemní plyn prostřednictvím elektronické aukce s cílem dosáhnout výrazných úspor. Stejnou možnost nyní připravuje i pro své obyvatele i místní malé podnikatele a drobné živnostníky.

Pomocí elektronické aukce je možné snížit cenu energií v domácnostech i v provozovnách a uspořit. Čím více obyvatel a subjektů se do projektu zapojí, tím nižší cenu je možné vysoutěžit. Domácnosti a malé firmy jsou oproti městu nebo velkým firmám ve vztahu k velkým dodavatelským společnostem velmi slabé, proto platí dodavatelům energií mnohem vyšší částky. Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Pokud se tedy zájemci e-aukce sdruží a poptají tak velký objem odběru energie, stávají se pro dodavatele výrazně zajímavějším zákazníkem. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout.

Město Turnov intenzivně připravuje především pro své občany, ale i drobné podnikatele a živnostníky, možnost snížit bez jakýchkoliv poplatků náklady domácností a provozoven na elektrickou energii a zemní plyn. Předběžně se domluvilo na spolupráci se společností e-CENTRE, a.s., která má s organizováním elektronických aukcí bohaté zkušenosti, např. z Říčan (ty se zapojily do e-aukce pro obyvatele jako první v republice), Frýdlantu, Hrádku nad Nisou. Na květnovém zasedání dne 30. 5. 2013 byl zastupitelstvu předložen záměr poskytnout uvedenou službu občanům a živnostníkům. který byl schválen. Proto bude v budově radnice zřízeno kontaktní místo a v průběhu června a července dojde ke sběru dat a podkladů od občanů.  Následně bude společností e-CENTRE, a.s. zorganizována elektronická aukce. To vše pro občany a živnostníky i pro Město Turnov bez jakékoliv finanční zátěže, zcela zdarma. O tom, zda k e-aukci v Turnově dojde a za jakých podmínek, budou všichni informováni na webových stránkách města a letáčky vloženými do poštovních schránek.

Časový harmonogram: 3. - 5. 6. 2013 roznos letáčků s informacemi do schránek, 10. 6. - 24. 7. 2013 sběr podkladů od zájemců o aukci, 25. 8. 2013 elektronická aukce, září 2013 podpisy smluv občanů s distributory energií

Podrobné informace o e-aukci najdete na www.ecentre.cz.

K úsporám vede jen pár kroků…..

1. krok: Na kontaktním centru podepíšete smlouvu s eCENTRE a předáte potřebné podklady: - kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a obchodních podmínek (smlouva o dodávkách)

- kopie vyúčtování elektřiny/plynu (souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování)

2. krok: eCENTRE sesbírá podklady od všech subjektů (domácností, živnostníků.....) 

3. krok: a sdruží poptávku do e-Aukční síně.

4. krok: Poté osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci.

5. krok: V internetové Aukční síni jsou porovnány nabídky dodavatelů – zajištěna férová soutěž.

6. krok: Poskytovatel služby porovná Vaše dosavadní ceny s cenou vzešlou z e-Aukce.

7. krok: Je-li cena z e-Aukce nižší než Vaše stávající cena, eCENTRE zajistí podpis smlouvy mezi Vámi a vítězným dodavatelem. Máte tak zajištěn 100% administrativní servis.
 
 
 e_CENTRE

Vytvořeno 22.5.2013 11:23:19 - aktualizováno 31.5.2013 10:29:59 | přečteno 1280x | Bc. Radek Drašnar