Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov má nového starostu

nový starosta

Zastupitelé města na svém zasedání ve čtvrtek 28. února 2013 zvolili nového starostu města. Stal se jím Ing. Tomáš Hocke. 

Ve funkci nahradí dosavadní starostku PhDr. Hanu Maierovou, která po podzimních krajských volbách obsadila ve vedení Libereckého kraje post radní pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu a stala se také náměstkyní hejtmana. Na funkci starostky rezignovala na únorovém veřejném zasedání zastupitelstva města Turnova.

Ing. Tomáš Hocke povede Turnov po zbytek tohoto volebního období, tedy do podzimních komunálních voleb v roce 2014. V těch předcházejících v roce 2010 byl zvolen za Nezávislý blok do turnovského zastupitelstva. Jím byl určen jako zastupitel zodpovědný za spolupráci na novém územním plánu. Je předsedou komise rady města pro městskou památkovou zónu, předsedou komise pro rozvoj, správu majetku a stavební otázky, členem komise sportovní. Narodil se v r. 1975 v Turnově. Je absolventem ČVUT, stavební fakulty. Doposud pracoval jako projektant a architekt a v Turnově a okolí realizoval řadu zajímavých staveb. K nim patří rekonstrukce kasáren na hotelovou školu, synagoga, sportovní areál v Sedmihorkách, penzion pro seniory v Radvánovicích, Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje a další. Je znám také jako vedoucí skautského střediska Štika v Turnově, kde se celoročně věnuje práci s dětmi, organizuje pro ně celou řadu aktivit, hraje skautské divadlo.

Je ženatý a má dvě děti. Relaxuje vysokohorskou turistikou a obdivuje lidovou architekturu Českého ráje.

Vytvořeno 28.2.2013 21:30:52 | přečteno 1253x | Bc. Radek Drašnar
load