Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov je 3. nejlepším místem pro podnikání v Libereckém kraji

mesto pro byznys ik

Turnov se umístil na třetím místě ve srovnávacím výzkumu týdeníku Ekonom s názvem "Město pro byznys".

Soutěž Město pro byznys již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. V Libereckém kraji své loňské vítěžství obhájil Jablonec nad Nisou, druhé místo obsadil Frýdlant.

V jakých oblastech Turnov vyniká nad ostatními městy Libereckého kraje? V podílu středních a velkých firem (s více než 50 zaměstnanci), cenách za odvoz odpadu (výše ročního poplatku pro právnické osoby), cenách vodného a stočného. Daň z nemovitosti je oproti jiným městům nejnižší. Nejnižší je rovněž nezaměstnanost. Při srovnávání podílu kapitálových výdajů obce a financí získaných z EU na 100 obyvatel získal Turnov nejlepší hodnocení. Další dílčí prvenství patří našemu městu za podporu webových stránek a obstál rovněž v testu elektronické komunikace.

Celkové pořadí měst v Libereckém kraji:

1. Jablonec nad Nisou
2. Frýdlant
3. Turnov
4. Tanvald
5. Železný Brod
6. Nový Bor
7. Semily
8. Česká Lípa
9. Liberec
10. Jilemnice

_____________________________________________________________________________________

MĚSTO PRO BYZNYS je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky.

V čem se Město pro byznys liší od podobných projektů? Podstatou výzkumu je komplexnost a ojedinělost průzkumu. Dosavadní projekty přinášely důležité informace, avšak pro určení nejlepšího podnikatelského prostředí mají jen dílčí vypovídající hodnotu – informují podnikatele o rozvoji informačních služeb v regionu, aktivizují obyvatele, nebo se zaměřují pouze na velká města.

Srovnávací výzkum Město pro byznys se od ostatních projektů odlišuje nejen rozsahem, ale i množstvím sledovaných kritérií. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.Města a obce jsou vyhodnocována na základě 50 kritérií rozdělených do 2 oblastí:

1) PODNIKATELSKÉ PROSTŘEDÍ – 25 kritérií (50 % hodnocení)

2) PŘÍSTUP VEŘEJNÉ SPRÁVY – 25 kritérií (50 % hodnocení)

Ocenění Turnova v loňských letech:

2011 - Turnov získalo ocenění druhé nejlepší město pro podnikání Libereckého kraje

2010 - V Libereckém kraji nabízí nejlepší podmínky pro podnikání Turnov

Město pro byznys 2012

Srovnávací výzkum, vyhlašovatelem Týdeník Ekonom
mesto pro byznys ik

mesto pro byznys ik

 
Vítězové   zleva Frýdlant, Jablonec, Turnov

Vítězové zleva Frýdlant, Jablonec, Turnov

 
diplom 3 misto

diplom 3 misto

 
3 misto Turnov1

3 misto Turnov1

 
3 misto Turnov2

3 misto Turnov2

 
3 misto Turnov3

3 misto Turnov3

 
 
Vytvořeno 14.11.2012 8:32:29 | přečteno 1082x | Kateřina Doubravová
load