Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov bude mít novou příspěvkovou organizaci

12 RTIC TURNOV

Turnovští radní a zastupitelé rozhodli, že k 31. březnu tohoto roku přestanou existovat odbor cestovního ruchu a samostatná organizace Hrad Valdštejn a vznikne nová příspěvková organizace s názvem Turnovské památky a cestovní ruch.

Důvody uvedených opatření jsou nejen ekonomické, ale také snaha po zefektivnění činností, které byly pro hrad a odbor dosud podobné. „Z provozního hlediska věřím v užší propojení a synergické efekty v podobě propojování průvodcovských služeb, společného marketingu, akcí, organizování svateb a turistického servisu,“ uvedl v návrhu pro organizační úpravy starosta města Tomáš Hocke. Podle nové zřizovací listiny bude od 1. dubna 2014 nová turnovská organizace zajišťovat provoz hradu Valdštejna a parkoviště pod hradem, turnovské synagogy a informačního centra. Do náplně její činnosti bude také patřit pronájem občerstvení u Valdštejna, pořádání výstav, přednášek a kulturně-společenských akcí, vydávání propagačních materiálů, nákup a prodej upomínkových předmětů a dalšího zboží, realizace nejrůznějších projektů. Turnovské památky a cestovní ruch budou také prezentovat Turnov a region Českého ráje na veletrzích cestovního ruchu. Ředitelkou bude stávající vedoucí odboru cestovního ruchu Eliška Gruberová a nová příspěvková organizace bude sídlit na náměstí Českého ráje, čp. 26. „O změnách ve fungování odboru cestovního ruchu a hradu Valdštejna jsme přemýšleli delší dobu, vznik nové organizace je logickým vyústěním těchto úvah,“ uvedl starosta Hocke a dodal, že pro návštěvníky infocentra, synagogy nebo hradu se nic nezmění.

Vytvořeno 10.2.2014 10:36:46 | přečteno 692x | Bc. Radek Drašnar