Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov a Jawor podporují zájem mládeže o vědu a techniku

67 multicentrum1

Řídící výbor Euroregionu Nisa v rámci česko-polského Fondu malých projektů schválil dne 12. 6. 2012 dotaci na mikroprojekt „Společná cesta k vědě a technice“, který bude realizován mezi Městem Turnov a Městem Jawor od září 2012 do ledna 2013. Mikroprojekt je zaměřen na podporu zájmu vědy a techniky u dětí a mládeže formou týmových aktivit a návštěv technických zajímavostí.  

Řídící výbor Euroregionu Nisa v rámci česko-polského Fondu malých projektů schválil dne 12. 6. 2012 dotaci na mikroprojekt „Společná cesta k vědě a technice“ reg. č. CZ.3.22/3.3.01/12.03265, který bude realizován mezi Městem Turnov a Městem Jawor od září 2012 do ledna 2013. Na české straně se jedná o náklady ve výši 7.968,8€, přičemž dotace z fondu EU (85%) činí 6.773,48€. Zrcadlový projekt podala také polská strana, která s návrhem projektu tohoto zaměření sama přišla.

Mládež turnovských základních škol bude mít možnost navštívit nově vybudované multicentrum v Jaworu, kde jsou umístěny technické modely napojené na počítače a simulující fyzikální jevy a procesy z výroby. Jsou určeny pro děti od nejmladšího věku po středoškoláky.

Polští účastníci by měli v rámci malého projektu navštívit spolu s českou skupinou IQ park v Liberci a měli by si vyzkoušet práci s technickými stavebnicemi, které budou zakoupeny pro Středisko pro volný čas dětí a mládeže a své modely prezentovat české skupině.

Na konci projektu česká strana plánuje fotografickou výstavu ve foyer Kulturního centra Střelnice z návštěv českých a polských dětí v partnerském městě a polská strana konferenci s ukázkami videí z akcí.

Kontaktní osoba: Ing. Eva Krsková, odbor rozvoje města, e.krskova@mu.turnov.cz, tel. 481 366 323

Společná cesta k vědě a technice

Mikroprojekt mezi Turnovem a Jaworem.
67 multicentrum3

67 multicentrum3

 
67 multicentrum2

67 multicentrum2

 
67 multicentrum1

67 multicentrum1

 
 
Vytvořeno 3.7.2012 14:48:07 | přečteno 959x | Kateřina Doubravová
load