Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tříděním odpadů se šetří energie

Kontejnery na tříděný odpad, autor: Kateřina Doubravová

Občané Turnova, kteří se aktivně podíleli na třídění odpadů v minulém roce, přispěli k úspoře elektrické energie.


Úspora elektřiny za minulý rok činila v Turnově 39 422 117 MJ a byly uspořeny emise CO2 ekv. v množství 1 641,108 tun. „Tyto údaje byly získány z každoročně aktualizované studie Posuzování vlivu sběru a recyklace využitelných komunálních odpadů včetně obalové složky na životní prostředí,“ informovala pracovnice odboru životního prostředí turnovské radnice Zuzana Sedláková. Celkově bylo díky recyklaci a využití papíru, plastů, skla, kovů a nápojových kartonů v rámci systému EKO-KOM uspořeno v celé ČR v minulém roce 27 953 183 GJ energie, tedy zhruba tolik, kolik v průměru spotřebuje za rok více než 310 tisíc domácností. V případě tolik diskutovaného globálního oteplování přispěl systém EKO-KOM ke snížení emisí o 1 176 339 tun CO2 ekvivalentu. Děkujeme, že třídíte odpad. Má to smysl.

ikona souboruOsvědčení o úspoře


Vytvořeno 24.6.2014 13:46:33 | přečteno 431x | Bc. Radek Drašnar