Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Statistika Obecního živnostenského úřadu v Turnově k 31. 12. 2011

Jak vyplývá ze statistiky OŽÚ v Turnově, došlo v roce 2011 (oproti roku 2010) ke zvýšení počtu podnikatelů v našem územním obvodu, zvýšil se i počet živností.

Jak vyplývá ze statistiky OŽÚ v Turnově, došlo v roce 2011 (oproti roku 2010) ke zvýšení počtu podnikatelů v našem územním obvodu, zvýšil se i počet živností.

V roce 2011 bylo zrušeno na vlastní žádost o 18 živnostenských oprávnění více než ve stejném období 2010.

Přerušených živností bylo o 76 méně než v roce minulém, o obnovení živností požádalo 268 subjektů, což je o 43 více než v roce 2010.

Opět velice rádi oznamujeme, že stejně, jako již v minulých letech, se počet podnikatelů v rámci našeho územního obvodu nesnížil, právě naopak, došlo ke zvýšení o 132 podnikatelů.

Zvýšil se i počet živností na celkových 9742 - o 375 oproti loňskému roku. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán u živnosti volné o 175, dále o 81 u živnosti řemeslné, 110 u vázané a 9 u koncesované.

Pro zajímavost:
Na našem živnostenském úřadu evidujeme ke konci roku nejvíce živnostenských oprávnění v rámci živnosti volné – „ Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 -3 živnostenského zákona, tj. 5616.

Z přílohovaných živností jsou nejvíce zastoupeny u řemeslných „Hostinská činnost“, evidujeme 634 oprávnění, „Zednictví“ – 354 oprávnění, 253 oprávnění na všechny druhy Silniční motorové dopravy,
243 oprávnění na živnost „Opravy silničních vozidel“ a 226 oprávnění na „Zámečnictví a nástrojářství“.

Z vázaných živností máme v evidenci s počtem 241 oprávnění „Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence“. 

Začíná se také rozbíhat nově zavedená vázaná živnost „Poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru“ s počtem 77 oprávnění.


Hana Lustigová, vedoucí OŽÚ

Vytvořeno 25.1.2012 | přečteno 873x | Richard Mochal
load