Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Starostové se sešli na turnovské radnici

setkání starostů ORP 16. 09. 2013, autor: R. Drašnar

Letos již druhé setkání starostů obcí, které spadají pod Turnov, se uskutečnilo na turnovské radnici v pondělí 16. září odpoledne.  

Kromě zástupců obcí se dalšího z pravidelných setkání zúčastnilo vedení Turnova i městského úřadu, šéfové odborů, velitel místního policejního oddělení, velitel městských strážníků a zástupci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Po zahájení setkání místostarostou Turnova Otakarem Špetlíkem dostali slovo vedoucí odborů turnovské radnice, aby informovali především o novinkách v legislativě. Například o novele stavebního zákona, katastrálním zákonu, možnostech trestání alkoholu a drog za volantem, přidělování registračních značek vozidel na přání a nemožnosti dalšího využívání osob s průkazem ZTP při registraci aut. Starostům bylo také sděleno, že se i nadále pokračuje v komunitním plánování sociálních služeb. Představil se nový pracovník krizového řízení turnovského městského úřadu Luboš Mrklas.

Dobrých zpráv se dostalo od hasičů. “Díky novele zákona o pojišťovnictví a zákona o požární ochraně by mělo dojít ke zlepšení financování činnosti hasičských sborů. Také jednotky, které byly letos vyslány k odstraňování následků povodní, obdrží finanční prostředky,“ uvedl velitel územního odboru Semily Jiří Kovalský.  Od něho též zazněly informace o čerpání dotací z Evropské unie, o grantových programech Libereckého kraje v oblasti požární ochrany, o vybavení turnovské stanice HZS LK, rušení operačního střediska v Semilech a způsobech školení a odborné přípravy hasičů.

Velitel obvodního oddělení Policie ČR Milan Drahoňovský seznámil starosty s početním stavem svého oddělení, s příčinami trestné činnosti v obcích a s nárůstem počtu majetkových trestných činů spáchaných od počátku letošního roku. „Žernov, Hruboskalsko a Sedmihorsko patří k problémovým oblastem. Naopak klidněji je v oblasti Louček, Rakous, Tatobit, Radostné a Kacanov,“ zhodnotil Drahoňovský.  Zdůraznil důležitost práce okrskářů a požádal pak starosty o pomoc s prevencí kriminality a maximální spolupráci.

O práci Městské policie Turnov pak hovořil její velitel Luboš Trucka. Konstatoval, že v poslední době zaznamenal především nárůst přestupků proti veřejnému pořádku. Starostům přiblížil také možnosti, s čím a jak mohou v okolních obcích městští strážníci pomáhat.

Starostové pak diskutovali o nejrůznějších záležitostech, které obce a jejich obyvatele trápí. Například o problematice umísťování odchycených psů v útulcích. Shodli se také, že se zapojí do projektu Svazu měst a obcí ČR s názvem Podpora meziobecní spolupráce.

O dění v Turnově pohovořil jeho starosta Tomáš Hocke. Aktuální je řešení budoucnosti Panochovy nemocnice, začít se by se mělo s výstavbou sportovně rekreačního areálu v Maškově zahradě. Na závěr setkání pozval přítomné na oslavy státního svátku 28. října.

Vytvořeno 20.9.2013 9:23:01 | přečteno 842x | Bc. Radek Drašnar