Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sociální reforma

Vážení občané, od 1. ledna 2012 dochází k radikálním změnám v oblasti dávkového systému sociální oblasti. Dochází ke změně vyřizování agend hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením.

Vážení občané, od 1. ledna 2012 dochází k radikálním změnám v oblasti dávkového systému sociální oblasti.

Dochází ke změně vyřizování agend hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením.

Tyto výše uvedené agendy přecházejí dnem 1.1.2012 na základě zákona č. 366/2011 Sb., na Úřad práce České republiky.

Dávky budou vyřizovány i nadále na adrese Turnov, Skálova ulice čp. 84, pracovnicemi Úřadu  práce ČR -  krajské pobočky v Liberci , kontaktního pracoviště Turnov.

K největší změně dochází u dávek pro osoby se zdravotním postižením. Zákonem č. 329/2011 Sb.,o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, dochází od 1.1.2012 mimo jiné ke zrušení zákona č. 100/1988 Sb., o sociálním zabezpečení a vyhlášky č. 182/1991 Sb., kterou se provádí zákon o sociálním zabezpečení. Dle nového zákona budou od ledna 2012 osobám se zdravotním postižením poskytovány pouze dvě dávky – příspěvek na mobilitu a příspěvek na zvláštní pomůcku.

V případě zvláštního označení do vozidla pro parkování 01 AA máte lhůtu nejpozději do 31.12.2012 si na Městském úřadu v Turnově, odboru sociálních věcí ve Skálově ulici čp. 84, vyměnit toto stávající označení pro parkování za nový Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou (nové označení 07 CC šestimístné číslo).

Podrobné informace o změnách, které přináší sociální reforma od 1. ledna 2012, lze nalézt na http://socialnireforma.mpsv.cz, k dispozici je rovněž infolinka na tel. 844 844 803.

Mgr. Hana Kocourová, vedoucí sociálního odboru

Vytvořeno 3.1.2012 | přečteno 1053x | Richard Mochal
load