Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukce zeleně na sídlišti U nádraží v Turnově

Dne 30. ledna proběhla v odpoledních hodinách schůzka na sídlišti U nádraží Turnov cca s 50 obyvateli sídliště, kde je Ing. Halama a paní Kutková seznamovali se studií probírkou stávající zeleně, se stávajícím stavem a důvodem proč je tento krok důležitý.

V celku se jedná o 44 stromů, které svým umístěním z nějakého konkrétního důvodu nevyhovují. Většina stromů je vysazených s rozmyslem, ale najdou se zde právě i takové, které jsou příliš blízko domů, ubírají prostor pro zdravý vývoj hodnotných dřevin, nebo ovlivňují kvalitu bydlení svým přílišným stíněním. Keřový porost je v této lokalitě zastoupen velice málo, jelikož zdravý růst je ovlivněn přílišným stíněním.

Cílem schůzky bylo definovat a určit rozsah probírek k dalšímu zajištění kvalitního a zdravého rozvoje stromové a keřové výsadby. Občané měli velký zájem o studii a organizátoři se setkali s kladným přijetí než nesouhlasem. Místní obyvatelé projevili zájem o pokácení i jiných stromů, proto vše bylo písemně zaznamenáno. Všechny požadavky budou předloženy a projednávány na Komisi životního prostředí.

Vytvořeno 18.2.2008 | přečteno 1087x | Richard Mochal
load