Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radní se radili před zasedáním zastupitelstva

hlasování

Mimořádné jednání rady města se uskutečnilo ve čtvrtek 27. března 2014 ještě před začátkem zasedání městského zastupitelstva.

 

Členové rady přijali na tomto svém jednání několik zásadních usnesení:

  • Již několik let probíhají práce na zajištění zdí a skalních bloků, na nichž se nachází hrad Valdštejn. Při poslední 5. etapě by v letošním roce mělo dojít k zajištění a konzervaci torza tarasní zdi pod třetím skalním blokem a ke konzervaci jižního zdiva pod vyhlídkou s odhadovanými náklady 2,6 milionu korun. Radní odsouhlasili vypsání výběrového řízení na firmu, která uvedené práce provede. Zároveň schválili složení hodnotící komise tohoto výběrového řízení.

  • S opravou střechy na penzionu pro důchodce v Žižkově ulici bude moci co nejdřív začít náchodská společnost FAST střechy s.r.o. Radní ji určili jako vítěze veřejné zakázky. Uvedená firma práce provede za 4 756 012,40 korun včetně DPH. Odhadované náklady však byly 5 045 001 koruna, městský rozpočet tak ušetří 288 988,60 korun.

  • Rada města vzala na vědomí úpravu nájemní smlouvy s MUDr. Janou Hylmarovou na prostory v kubistickém domě u nádraží. Nově má město smlouvu uzavřenou se společností Dětský lékař MUDr. Hylmarová Jana, s.r.o.

  • Společnost STAVEX-GH, v.o.s. nebude provádět stavební úpravy v budově základní školy v Alešově ulici, neboť odstoupila od nabídky. Nově radní schválili na tuto zakázku firmu INSTAV stavební práce z Jablonce nad Nisou, která stavební úpravy provede za 2 160 071 korun včetně daně.

  • Na parkovišti pod Valdštejnem se zvýší poplatky za parkování. Za autobus bude nyní nutné zaplatit 120 korun, za osobní automobil 35 korun a za motocykl 12 korun. Lidé přijíždějící pro vodu z pramene zaplatí za krátkodobé parkování nově 6 korun. Zvýšení cen souvisí s povinností nově ustanovené příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch odvádět daň z přidané hodnoty.

  • Radní nesouhlasili s navýšením poplatku za svatební obřad na hradě Valdštejně o daň z přidané hodnoty a poplatek tak zůstává stále stejný. Ženich s nevěstou zaplatí za uzavření manželství 3 tisíce korun.

  • Uvedená nová příspěvková organizace může díky rozhodnutí radních odepsat ze skladových zásob hradu Valdštejna neaktuální zboží a použít jej při veletrzích a propagačních akcích.


Vytvořeno 2.4.2014 15:36:48 | přečteno 496x | Bc. Radek Drašnar