Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radní jednali mimořádně

městská rada, autor: ilustrační obrázek (z www.123rf.com)

Rada města se sešla mimořádně před zasedáním zastupitelstva ve čtvrtek 26. června 2014, aby projednala několik důležitých bodů.

 

O nejdůležitějších rozhodnutích rady města informujeme ve stručném přehledu:

  • Na svém zasedání 9. června určila rada města za vítěze výběrového řízení na demolici bývalých jatek u železniční zastávky společnost PMPS Liberec s.r.o. Tato společnost však od zakázky odstoupila, proto radní rozhodli, že chátrající budovy pošle k zemi a terén upraví společnost MAXI Group s.r.o. z Prahy – Břevnova za 468 243 korun, která skončila při výběrovém řízení na druhé pozici.

  • Hodnotící komise výběrového řízení na dodavatele stavby nové kompostárny zjistila, že tři ze čtyř firem, které podaly své nabídky, nedodaly veškerou potřebnou dokumentaci. Ve výběrovém řízení tak zůstala pouze jediná firma, což je podle zákona nepřípustné. Radní proto výběrové řízení zrušili a vyhlásili nové s tím, že také jmenovali komisi pro otevírání obálek a komisi k hodnocení došlých nabídek.

  • U mateřské a základní školy Sluníčko v ulici Kosmonautů má vzniknout zahrada v přírodním stylu. Na ploše 7 354 m2 by měl být na základě žádosti zpracované ředitelkou školy Dagmar Rakoušovou a podpořenou z Operačního programu Životní prostředí vytvořen prostor s herními prvky, který děti povede k poznání přírodních zákonitostí a vlastní aktivitě a bude rozvíjet děti zdravé i děti s různým handicapem. Náklady jsou odhadovány na 1,94 milionu korun, z dotace je možné získat až 90 procent z nich. Radní schválili vypsání výběrového řízení na projekt a jmenovali hodnotící komisi.

  • U stavby nové Waldorfské mateřské školy na Daliměřicích schválili členové rady výsledky jednacího řízení o takzvaných vícepracích v hodnotě 540 482 korun s DPH. Protože se však stavba zlevní o 1 403 561 korun a odpočítá se i 883 052 korun za vybavení nábytkem, celkově přijde nová školka na 20 116 624 korun, což je o 863 080 korun méně, než bylo plánováno.

  • Také při zateplování a úpravách budovy základní školy v Alešově ulici vzniknou vícepráce v hodnotě 61 886 korun včetně DPH. Členové rady schválili výsledek jednacího řízení o nich a uložili starostovi města uzavřít dodatek ke smlouvě o dílo se společností Spiders, s.r.o., která práce provádí.

  • Po úpravách zadávací dokumentace a zvýšení finančního limitu na 177 milionů korun bez DPH uložili radní jednateli městské sportovní Turnov znovu vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada.

  • Do turnovských mateřských škol bylo pro školní rok 2014/2015 přijato celkem 167 dětí (149 trvale bytem v Turnově a 18 mimoturnovských) Všechny děti s bydlištěm v Turnově starší 3 roků byly do školek umístěny. Nebylo přijato 31 dětí mladších 3 let s trvalým bydlištěm v Turnově a 23 mimoturnovských. Radní vzali informace o výsledku přijímacího řízení v mateřských školách na vědomí a rozhodli se prozatím nepřijímat v tomto směru žádná zásadní rozhodnutí.


Vytvořeno 7.7.2014 14:08:41 | přečteno 781x | Bc. Radek Drašnar