Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rada města opět zasedala

hlasování

Devítičlenná městská rada zasedá pravidelně jednou za měsíc, podle potřeby i častěji. Na jednání v pondělí 9. září 2013 projednala celou řadu záležitostí a přijala několik zásadních usnesení.

Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího.

· Starosta informoval radní o průběhu jednání se společností BusLine týkající se úpravy nájmu za používání autobusového nádraží Na Lukách. Další rozhovory se povedou později, až bude znám provozovatel veřejné autobusové dopravy v Libereckém kraji, vítěz výběrového řízení.

· Radní trápí stav pasáže vedle turnovské ulice v ulici Antonína Dvořáka. Je řadu let nevyužívána a chátrá. Rada města se rozhodla vyhlásit dlouhodobý pronájem tohoto prostoru s tím, že zájemce se zaváže k celkové rekonstrukci. Do výše vložených prostředků nebude muset platit nájem.

· Společnost Sundisk z Jablonce má zájem využívat hvězdárnu na Vrchhůře k popularizaci astronomie mezi mládeží a širokou veřejností prostřednictvím činnosti Klubu astronomů Liberecka, pobočky České astronomické společnosti. Město by zaplatilo nezbytné opravy, astronomové by hvězdárnu vybavili, provozovali a udržovali. Radní byli s tímto záměrem seznámeni. 

· Na novou kompostárnu, kterou bude muset Turnov mít v souvislosti s legislativními změnami, je už hotová projektová dokumentace. Projekt se však z nejrůznějších důvodů, mezi něž patří například nutná změna technologie kompostování či umístění kompostárny pouze na pozemky města, musí upravit. S tím radní souhlasili.

· V Prouskově ulici se bude rekonstruovat plynové vedení. Rada města rozhodla, že společnost Inpos Liberec musí po dokončení prací zajistit obnovení povrchu chodníku a poloviny komunikace v délce výkopů.

· Na dětská hřiště si nechodí hrát jen malé děti, ale i dospívající mládež. Ta na nich kouří, popíjí alkohol a ničí je. Proto radní doporučili, aby město vydalo obecně závaznou vyhlášku tyto nešvary zakazující. Její návrh bude předložen ke schválení zastupitelům.

· Rada města pověřila společnost Compet Consult, aby organizačně zajistila zadání veřejné zakázky na stavbu sportovně-rekreačního areálu v Maškově zahradě. Společnost je prověřená, spolehlivá, flexibilní a pro její výběr hovoří i zkušenosti a úspěšnost v odvolacích řízeních. Město firmě zaplatí 99 tisíc korun bez DPH.

· Přípojky a stožáry měřičů rychlosti převede společnost AŽD Praha do majetku města a zajistí napojení měřícího sytému na ekonomický systém GINIS, který bude městský úřad využívat od ledna příštího roku. Do roku 2018 bude mít radary společnost AŽD Praha od města pouze zapůjčeny.

· Odbor dopravní pořádá každoročně v podzimním a jarním termínu akci dopravní výchovy pro děti z mateřských škol v Turnově i okolí. Rada organizování této akce schválila s tím, že náklady budou uhrazeny z grantového programu Libereckého kraje a zbývajících 30% nákladů se zaplatí z rozpočtu města.

· Domácnosti a organizace závislé na vytápění Městskou teplárenskou budou mít levnější teplo. Na dobu od září 2013 do srpna 2014 byla stanovena cena 555,- Kč za GJ (bez DPH), což je o 4 koruny méně než v předchozím období.

· Jednatel Panochovy nemocnice Turnov informoval radní o plnění úkolů, které dostal na posledním jednání dozorčí rady nemocnice. Jednalo se o modelaci úhrad pro letošní rok, vysvětlení úbytku pacientek v gynekologické ambulanci a výsledky jednání o rozporování srážek z vyúčtování roku 2013.

· Radní odsouhlasili zřízení dalšího pracovního místa na odboru sociálních věcí. Jeho vznik si vyžádala současná legislativa v oblasti sociálně právní ochrany dětí a mzdové prostředky poskytne stát.  Od 1. října 2013 bude mít turnovský městský úřad celkem 122 zaměstnanců.

· Zdravotně sociální služby Turnov mohou pořídit novou sušičku prádla a koupit laterární postel. Na tu sice přispěla Nadace Preciosa, ale ještě je potřeba přidat z vlastních zdrojů.

· Nový jednatel Kulturního Centra Turnov David Pešek se stal členem kulturní komise. Předchozí šéf turnovské kultury členem této komise zůstal.

Vytvořeno 20.9.2013 10:12:50 | přečteno 798x | Bc. Radek Drašnar