Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prohlášení vedení Panochovy nemocnice k incidentu ve službě na chirurgické ambulanci

Panochova nemocnice Turnov

TV NOVA uvedla před několika dny reportáž týkající se lékaře  Panochovy nemocnice v Turnově. K tomuto případu uvádíme sdělení pana Ing. Slámy, jednatele nemocnice.

PROHLÁŠENÍ VEDENÍ PANOCHOVY NEMOCNICE K INCIDINTU VE SLUŽBĚ NA CHIRURGICKÉ AMBULANCI ZE DNE 3. 8. 2012.

V pátek 3. srpna v odpoledních hodinách byl službu konající lékař chirurgického oddělení volán k ambulantnímu  ošetření dětského pacienta. Jednalo se o drobný chirurgický zákrok. Na základě podezření z požití alkoholu byla kontaktována policie a současně primář oddělení. Policie již za asistence primáře chirurgického oddělení podrobila službukonajícího lékaře dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Lékař byl primářem chirurgického oddělení okamžitě nahrazen v dalším výkonu služby. Ten poté ještě zkontroloval chirurgický zákrok spočívající v šití rány, kterou lékař provedl. Dle vyjádření primáře bylo toto provedeno naprosto v pořádku, nebylo nutné nic revidovat.

Jednalo se o individuální selhání jednoho lékaře, který je jinak vnímán jako velmi svědomitý a pečlivý. Důvodem selhání byly problémy v soukromí. Z jeho jednání, tj. požití alkoholu v době pracovní činnosti, budou nicméně vyvozeny důsledky, bude kázeňsky řešen podle zákoníku práce a podle vnitřních předpisů nemocnice.

Za vzniklou situaci se veřejnosti  tímto velmi omlouváme. V této souvislosti je potřeba konstatovat, že vnitřní mechanismy řízení organizace fungovaly standardně, okamžitě byl kontaktován náhradní lékař, který byl na místě v několika minutách a zmíněného lékaře ve službě vystřídal. O konkrétním postihu dotyčného lékaře vedení Panochovy nemocnice rozhodne v nejbližších dnech.

Ing. Tomáš Sláma, MSc.

ředitel Panochovy nemocnice Turnov

tomas.slama@nemtur.cz

Vytvořeno 9.8.2012 9:13:17 | přečteno 1434x | Kateřina Doubravová
load