Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pozor na podvodníky

Pracovníci Regionálního turistického informačního centra Turnov upozorňují na podvodníky.

K základním službám turnovského infocentra i ostatních infocenter regionu patří velký výběr brožurek a infomateriálů zdarma, což je v dnešní době, kdy se za vše platí, vnímáno návštěvníky obzvláště pozitivně. Bohužel však byl zaznamenán případ, kdy jistá osoba této služby zneužila. V infocentru si vzala materiály jako běžný zákazník, ovšem následně je ve městě pod záminkou příspěvku na charitativní činnost prodávala.

S tímto odsouzeníhodným činem nemá Regionální turistické informační centrum Turnov nic společného a bohužel ani nemá možnost této činnosti zabránit.

Pořádání charitativních sbírek se řídí zákonem a přísnými pravidly. Každá fyzická osoba pověřená konáním sbírky je povinna se na požádání prokázat plnou mocí, která obsahuje jméno a příjmení osoby a další náležitosti.

Proto upozorňujeme občany, že pokud budou osloveni s prosbou o příspěvek na charitu a za něj jim budou nabídnuty materiály Turnova či Českého ráje (brožurky, kapesní kalendáříky aj.), aby požádali dotyčnou osobu o prokázání legálnosti sbírky plnou mocí. Pokud osoba tento doklad není schopna předložit, neprodleně informujte o její činnosti policii.

Vytvořeno 11.3.2011 | přečteno 998x | Richard Mochal
load