Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Počet podnikatelů i živnostníků v územním obvodu Turnova roste

Kováři, autor: Kateřina Doubravová

Jak uvádí statistika Obecního živnostenského úřadu k 30. 6. 2012, došlo v prvním pololetí roku 2012 k mírnému nárůstu podnikatelů a zvýšil se i počet živností v územním obvodu Turnova.

V roce 2012 došlo k mírnému nárůstu podnikatelů

Opět velice rádi oznamujeme, že stejně, jako již v minulých letech, se počet podnikatelů v rámci našeho územního obvodu nesnížil, právě naopak, došlo ke zvýšení o 130 podnikatelů a jejich celkový počet je nyní 7012. 

Zvýšil se i počet živností na celkových 9925, tj. o 473 oproti 1. pololetí loňského roku.

Nejvyšší nárůst byl tentokrát zaznamenán u živnosti řemeslné, a to o 188, u živnosti volné o 175, dále o 109 u vázané a o 1 u koncesované živnosti.

 

Porovnání vydaných dokumentů

V prvním pololetí roku 2012 bylo zrušeno na vlastní žádost 51 živnostenských oprávnění, tj. o 24 živnostenských oprávnění méně než ve stejném období 2011.

Přerušených živností bylo 400, tj. o 64 méně než v roce minulém, o obnovení živností požádalo 185 subjektů, což je o 2 více než v roce 2011.

 

Zdůvodnění snížení počtu dokumentů

Oproti 1. pololetí loňského roku došlo v letošním roce k poklesu počtu celkem vydaných dokumentů i počtu procesů v IS RŽP.

Důvodem je to, že v loňském roce docházelo k postupnému „čištění“ registru provozoven v souvislosti s přidělováním identifikačních čísel těmto provozovnám. V návaznosti na toto opatření došlo k vytvoření většího počtu dokumentů.

Hana Lustigová, vedoucí Obecního živnostenského úřadu

ikona souboruPříloha: Statistika

Vytvořeno 9.8.2012 10:16:52 | přečteno 949x | Kateřina Doubravová
load