Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Odbor cestovního ruchu realizoval česko-polské projekty

setkaní v Jelení Hoře 9.12.2013, autor: R. Drašnar

Odbor cestovního ruchu realizoval v letech 2007 - 2013 řadu česko-polských projektů. S koncem minulého roku skončilo sedmileté plánovací období, v jehož průběhu na ně bylo možné čerpat finanční prostředky z Evropské unie. Je tedy čas pro krátké bilancování.

Odbor cestovního ruchu realizoval ve uvedeném plánovacím období v rámci česko-polské spolupráce celkem 15 projektů v hodnotě cca 4 milióny korun. Kromě již existující spolupráce s polským městem Jawor se odboru cestovního ruchu podařilo rozšířit spolupráci s dalšími polskými městy a institucemi, především s městy  Jelenia Góra a Lwówek Śląski. "Významné je, že za projekt Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí obdržel Turnov v roce 2010 cenu Euroregionu Nisa – 1. místo v kategorii cestovní ruch a sport," uvedla pracovnice odboru Veronika Mireková.

Díky projektům se tak mohly uskutečnit workshopy pro děti a mládež a další akce pro tuto věkovou skupinu, konaly se i worshopy a vzdělávací a poznávací akce pro odborníky. Byly vydány nejrůznější polygrafické výrobky a propagační materiály, například letáky, noviny, brožury a další. Rozšířeny  byly internetové stránky Regionálního informačního turistického centra Turnov (www.infocentrum-turnov.cz) a turnovské synagogy (www.synagoga-turnov.cz). Turnovský informační systém byl doplněn o nové informační tabule a QR kódy.  Turnov a Český ráj byl propagován doma i v zahraničí. Projekty umožnily zpopularizovat téma židovství. Dopomohly k navázání spolupráce mezi základními a středními školami, muzei, spolky, kulturními, sportovními a dalšími organizacemi a institucemi.

S projekty byla průběžně seznamována česká i polská strana. Naposledy o nich byli informováni  polští partneři a další účastníci workshopu, který se uskutečnil dne 12. prosince 2013 v Turnově na závěr projektu Informujme a vzájemně se poznávejme – QR CODE. "S realizovanými česko-polskými projekty se však může seznámit každý. Jejich přehled je umístěn na šesti panelech  před obřadní síní v budově turnovské radnice," informovala Mireková.

eu cil2007 2euroregion nisa

workshop v Turnově 12.12.2013workshop v Turnově 12.12.2013 

Vytvořeno 6.1.2014 14:49:29 | přečteno 934x | Bc. Radek Drašnar