Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Od ledna platí nové obecně závazné vyhlášky

vyhláška, autor: ilustrační foto (z www.google.cz)

Několik nových obecně závazných vyhlášek platí pro občany Turnova od 1. ledna 2014. Všechny byly přijaty usneseními městského zastupitelstva.

Obecně závazná vyhláška č. 2/2013 se týká podmínek pro pořádání veřejné produkce hudby. Díky této vyhlášce by se mohli obyvatelé Turnova i jeho okrajových částí především v letní sezóně lépe vyspat. Hudbu je totiž možné produkovat o hodinu kratší dobu, než tomu bylo dříve. V pátek, sobotu a ve dnech, po nichž následuje den pracovního klidu, může hudba z pódií, letních zahrádek a dalších míst znít od 08:00 do 24:00 hodin. V ostatních dnech od 8:00 do 22:00 hodin a na Silvestra do 03:00 hodin. Organizátoři festivalů se o osud těchto akcí nemusí bát, starosta města může udělit výjimku.

Vyhláška č. 3/2013 řeší poplatky za užívání veřejného prostranství. Díky ní již nebudou muset obchodníci platit za umístění přenosného reklamního zařízení typu A před svým obchodem roční paušální částku tisíc korun, jako tomu bylo dříve.

Obecně závazná vyhláška o poplatku za odpady č. 4/2013 určuje pro rok 2014 poplatek ve výši 660 korun za občana. Kromě osvobození od poplatku a úlev pro seniory, děti a studenty stanovuje nově úlevy lidem, kteří se zapojí do sběru tříděný odpadů v pytlích označených čárovými kódy. Maximální výše takové úlevy však může být 50 procent.

Od 1. ledna také platí vyhláška č. 5/2013, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na všech veřejně přístupných dětských hřištích ve městě. Podobný cíl, chránit veřejný pořádek a zdraví, zachovat dobré mravy s ohledem na děti a mladistvé a omezit negativní příklad, má i vyhláška č. 6/2013. Ta na všech veřejně přístupných dětských hřištích ve městě zakazuje kouření.


Označení  7/2013 má obecně závazná vyhláška o likvidaci komunálního odpadu. Nově řeší organizaci pytlového sběru tříděného odpadu a zavádí například sběr směsných kovů v šedých pytlech.

Veškeré obecně závazné vyhlášky najdete na internetových stránkách města na www.turnov.cz/cs/mesto/vyhlasky-a-narizeni-mesta.htmlVytvořeno 9.1.2014 8:32:04 | přečteno 1133x | Bc. Radek Drašnar