Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obecní živnostenský úřad informuje - „Kominictví“

Od 01.01.2011 došlo ke změně v obsahové náplni řemeslné živnosti „Kominictví“, a to vzhledem ke změně podmínek požární bezpečnosti při provozů komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. Obsahová náplň výše citované řemeslné živnosti, která vešla v platnost 1.1.2011.

Od 01.01.2011 došlo ke změně v obsahové náplni řemeslné živnosti „Kominictví“, a to vzhledem ke změně podmínek požární bezpečnosti při provozů komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv.

Obsahová náplň výše citované řemeslné živnosti, která vešla v platnost 1.1.2011, je následující:

Kominictví:
Čištění, zkoušení, kontroly a revize komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv, čištění a kontroly kouřových tahů kotlů na paliva pevná, kapalná a plynná, čištění a kontroly technologických spotřebičů – pekařských, cukrářských a jiných průmyslových pecí, včetně parních a kremačních.

Čištění a kontroly kouřových kanálů, provádění technických prohlídek topenišť a zjišťování závad topných zařízení v průmyslových objektech. Provádění kolaudačních prohlídek komínů, kouřovodů a topných zařízení, provádění prohlídek bezpečnostních zařízení kouřových cest, provádění kontroly spolehlivosti všech komínových konstrukcí a vydávání zpráv o provedení kontroly anebo čištění spalinové cesty a zpráv o revizi spalinové cesty. Montáž, opravy a revize zařízení sloužících pro regulaci a optimalizaci komínového tahu.

V rámci živnosti lze dále provádět drobné opravy topných zařízení na tuhá paliva, opravy
kouřovodů a komínů. Montáž a opravy komínových lávek a stupadel. Základní šamotářské práce při opravách topidel. Vložkování komínů. Montáž a demontáž stavebnicových keramických i kovových komínů a komínových systémů. Měření účinnosti spalovacího zdroje, měření množství vypouštěných látek.

Veškeré potřebné informace o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv naleznete v Nařízení vlády č. 91/2010 Sb. ze dne 1.3.2010, které vstoupilo v platnost dnem 1.1.2011 a nahradilo stávající vyhlášku č. 111/1981 Sb.
V dokumentu se stanovují podmínky požární bezpečnosti při provozu spalinových cest, frekvence jejich kontrol a čištění. Dále je zde upraveno, kdy a kým se provádějí revize spalinových cest a za jakých podmínek lze provádět vypalování komína.

Důležité upozornění:
Kontrolu komína může provádět jen kominík, který je držitelem živnostenského oprávnění v oboru řemeslné živnosti Kominictví.

Revizi komína nedělá každý kominík. Mohou je provádět jen kominíci, kteří jsou držitelem
živnostenského oprávnění v oboru Kominictví a zároveň jsou revizním technikem komínů,
specialistou bezpečnosti práce – revizním technikem komínových systémů nebo revizním
technikem spalinových cest.

Informace o odborníkovi, když potřebujete vyčistit nebo zkontrolovat komín získáte na:
• webový portál Společenstva kominíků ČR – www.skcr.cz
• webové stránky regionálních kominických cechů – najdete je ve vyhledavači
• internetové seznamy firem, například Topkontakt.cz, Firmy.cz nebo Najisto.cz
• živnostenský rejstřík – www.rzp.cz
• telefonní seznam
________________________________________________________________________________
TIPY PRO OBČANY Z TURNOVA A BLÍZKÉHO OKOLÍ :
Čapek Ladislav, Žlábek, tel. 481 313 904
Skalický Milan, Lažany, tel. 739 551 937
Doležal Miroslav, Ohrazenice, tel. 776 131 471


V příloze vám předkládáme VZOR:
ikona souboruOSVĚDČENÍ pro revizního technika komínů
a ikona souboruNařízení vlády č. 91/2010 Sb., o podmínkách požární bezpečnosti při provozu
komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv

Vytvořeno 11.4.2011 | přečteno 2924x | Richard Mochal
load