Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obec přátelská rodině 2011 - 5. místo pro Turnov

Město Turnov se umístilo na pátém místě v soutěži Obec přátelská rodině.

Město Turnov se umístilo na pátém místě v soutěži Obec přátelská rodině. V naší kategorii (10 – 50 tis. obyvatel) bylo přihlášeno celkem 25 obcí.

Zapojení Turnova do soutěže bylo podpořeno ze strany vedení města a schváleno Zastupitelstvem města Turnova.

Turnov letos poprvé postoupil do druhého kola soutěže (společně s dalšími 27 obcemi). Dne 24. října 2011 nás navštívila hodnotící komise z Brna, která v terénu a praxi ověřovala informace a údaje uvedené v přihlášce.


Obec přátelská rodině 2011 byla vyhlášena 15.15.2011 ke Dni rodin Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Této soutěže se Turnov účastnil již počtvrté.

Cílem soutěže je podporovat realizaci opatření a aktivit na podporu rodin. Soutěž hodnotí, jak se v obcích a městech vychází vstříc dětem, jejich rodičům a prarodičům.

Celkem se letos přihlásilo 128 obcí a měst v 6 kategoriích (dle počtu obyvatel).

Vítězové soutěže Obec přátelská rodině 2011 (vyhlášeno 25. 11. 2011) v naší kategorii jsou:

1. Kunovice (670 tis. Kč),
2. Chlumec nad Cidlinou (400 tis. Kč),
3. Milovice (250 tis. Kč).

Celková neinvestiční dotace MPSV činí 6,4 mil. Kč.

Více informací: www.obecpratelskarodine.cz

Za odbor sociálních věcí: Jana Macháčková

Vytvořeno 5.12.2011 | přečteno 959x | Richard Mochal
load