Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová školka se vylupuje do krásy

Waldoorfská MŠ, autor: R. Drašnar

Na Dalimeřicích pokračuje stavba nové Waldorfské mateřské školy a od nového školního roku by se v ní měla vzdělávat padesátka turnovských dětí.

 

V polovině června ale nabrala stavba oproti plánu zhruba měsíční časový skluz. „Důvodem nedodržení harmonogramu je vlhkost podlah, která znemožňuje jejich finální dokončení,“ uvedl v průběhu kontrolního dne starosta města Tomáš Hocke a doplnil, že i tak pokračují práce uvnitř budovy a byly zahájeny také terénní úpravy. „Přesto bychom chtěli školku vybavit a zařídit tak, abychom v ní mohli v září zahájit provoz a přivítat děti,“ neskrývala odhodlání ředitelka mateřské školy Hana Lamačová. Nová moderní budova nahradí nevzhlednou montovanou stavbu, která byla na Daliměřících postavena před 40 lety jako ubytovna pro stavbaře. Její špatný technický stav se stal již neúnosným, proto se město Turnov rozhodlo pro výstavbu nového areálu. Buduje jej liberecká firma Brex podle návrhu architekta Borise Šonského za téměř 21 miliónů korun. Od září loňského roku sídlí školka v náhradních prostorách v budově hotelové školy ve Zborovské ulici.


Vytvořeno 13.6.2014 10:12:11 | přečteno 506x | Bc. Radek Drašnar