Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová koalice po komunálních volbách 2018 v Turnově

Podpis koaliční smlouvy, autor: Pavel Matys

Dnes v 17:00 hodin byla podepsána koaliční smlouva a koaliční prohlášení mezi vítězem voleb Nezávislým blokem, sdružením Pro Turnovské občany, Českou pirátskou stranou a nezařazenou zastupitelkou Janou Svobodovou.

Koalice má 19 z 27 mandátů zastupitelstva. Po zvažování všech variant s různě vyhraněnými vztahy mezi stranami byla vybrána koalice, která demokraticky respektuje výsledek voleb a zahrnuje vůli velké většiny voličů. Domníváme se, že záměrem každého vedením města je vytvořit širší koalici, která bude mít větší podporu než jednoho či dvou hlasů přes příslovečnou polovinu. Po ustavujícím zasedání zastupitelstva, které bude 30. října 2018, by měl ve vedení města usednout jako starosta Tomáš Hocke, uvolněné místostarostky Petra Houšková a Jana Svobodová a neuvolněný místostarosta Jiří Mikula. 

Rada města bude mít devět členů. Koaliční prohlášení má mnoho společných bodů a nastiňuje další rozvoj Turnova v dalších čtyřech letech.  

Znění koaliční smlouvy najdete ikona souboruzde. Připojujeme i programové ikona souboruprohlášení.

Tomáš Hocke, starosta Turnova

Vytvořeno 23.10.2018 23:55:42 | přečteno 1219x | zdenka.strauchova
load