Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová kniha STROMY Z RÁJE ČESKÉHO byla pokřtěna

krest knihy (81)

Ke slavnostnímu křtu knihy, kterou vydalo Město Turnov spolu s odborem životního prostředí, došlo v pondělí 15. září 2014 na zámku Hrubý Rohozec.

 

Kniha  mapuje a zajímavou formou představuje krásné stromy na území Turnovska, především stromy památné, ale i stromy významné a něčím zajímavé. Autorka knihy Marie Hrušková jímavým a zajímavým způsobem popisuje nejen konkrétní stromy, ale stromy jako takové. Všechny další texty, podklady i fotografie sestavila do poutavé knihy a s fotografem Pavlem Hösslem také stromy objela. O stromy z Maškovy zahrady, ze Sychrovského zámeckého parku i o další doplnil knihu Václav Větvička.  O stromech ve Vlastibořicích, Soběslavicích, Padařovicích napsal Dušan Koutník, zajímavé údaje z archivu přidal Mgr. Pavel Jakubec, vzpomínky a zamyšlení přidali i další. Fotografie krajiny Českého ráje jsou dílem Zdeňka Mrkáčka.

Pondělní křest knihy se konal na zámku Hrubý Rohozec za účasti představitelů města (starosta Ing. Tomáš Hocke, místostarostové Ing. Jaromír Pekař a Mgr. Otakar Špetlík, tajemník Miroslav Šmiraus),  autorky Marie Hruškové, fotografů Pavla Hössla a Zdeňka Mrkáčka, dalších autorů textů a lidí, kteří se na vzniku knihy podíleli.  Knihu slavnostně pokřtili pan Václav Žmolík, redaktor a moderátor Českého rozhlasu a pan Martin Patřičný, výtvarník a milovník dřeva a stromů. Písněmi a hrou na kytaru program doplnil ThMgr.. Ondřej Halama.

Velký dík patří také sponzorům, kteří svými finančními dary pomohli knihu vydat a to jsou: Petr Vykrut, Ostrava, Marius Pedersen, a.s., Hradec Králové, Arbonet, s.r.o., Praha, AND, spol. s r.o., architektonický atelier Praha – Ing. Arch. Kosnar a Ing. Arch. Danda, manželé Ing. Kamila a Ing. Přemysl Krejčiříkovi z Valtic, manželé Ing. Martina Součková a Ing. Josef Souček z Vlkonic, tiskárna UNIPRESS Turnov.

Křtu knihy se zúčastnilo 150 lidí, slavnostní podvečer v krásném prostředí zámecké kaple i na květinami vyzdobeném zámeckém nádvoří se všem líbil, stejně jako kniha, kterou si přítomní mohli zakoupit a nechat podepsat od autorky Marie Hruškové. V současné době je možné knihu STROMY Z RÁJE ČESKÉHO koupit v Regionálním turistickém a informačním centru v Turnově.


Ludmila Fejfarová, odbor životního prostředí


Křest knihy STROMY Z RÁJE ČESKÉHO

Zámek Hrubý Rohozec - křest nové knihy, 15. září 2014
krest knihy (28)

krest knihy (28)

 
krest knihy (26)

krest knihy (26)

 
krest knihy (34)

krest knihy (34)

 
krest knihy (16)

krest knihy (16)

 
krest knihy (77)

krest knihy (77)

 
krest knihy (66)

krest knihy (66)

 
krest knihy (35)

krest knihy (35)

 
krest knihy (81)

krest knihy (81)

 
 
Vytvořeno 19.9.2014 9:54:45 | přečteno 1441x | Ing. Klára Preislerová