Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nemocnice Turnov - dohoda s pojišťovnami

Zdravotní pojišťovny uzavřely jednání se všemi nemocnicemi v Libereckém kraji a podepsaly s nimi dohodu o spolupráci po roce 2013.

Nemocnice v Libereckém kraji vědí, co je čeká po roce 2013


Liberec 2. dubna 2012:

Nemocnice v Libereckém kraji již mají podmínky, za jakých budou od roku 2013 poskytovat zdravotní péči. Po ročním usilovném vyjednávání s představiteli největší zdravotní pojišťovny, Krajskou pobočkou VZP pro Liberecký kraj a se zástupci zaměstnaneckých pojišťoven působících na území Libereckého kraje, mají dohodu o rozsahu lůžkové péče v dalších letech.

„Se zástupci všech osmi nemocnic v našem kraji jsme usilovně hledali dohodu o rozsahu poskytované péče. Po vzájemných ústupcích jsme nalezli shodu, nemocnice tak získají jistotu a garance k příštímu rozvoji,“ uvedl ředitel Krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj Jiří Benedikt. Vedle již dříve oznámených změn, a sice v podobě zrušení samostatného lůžkového oddělení gynekologie v nemocnicích Turnov a Frýdlant, a jejich nahrazení jednotkami gynekologické jednodenní péče na lůžku (JPL), nedojde k žádným jiným zásadním změnám. Pacienti se proto nemusí obávat, že po roce 2012 budou ochuzeni o kvalitní péči. Naopak se zavedením režimu jednodenní péče na lůžku budou obě nemocnice přitažlivé pro skupinu pacientů, kteří upřednostňují krátkou dobu hospitalizace a domácí léčení.

„Právě uzavřené dohody se všemi nemocnicemi nemají žádný zásadní dopad na jejich hospodaření. Zdravotní pojišťovny nemocnice nevyplácejí podle počtu udržovaných lůžek, ale především podle výkonů,“ upřesnil Jiří Benedikt. Optimalizace nemocničních lůžek tak může nemocnicím zajistit cestu k jejich vyšší efektivitě. Pacienti většinu změn nemusí vnímat. Zdravotní pojišťovny, včetně VZP, která má v Libereckém kraji největší zastoupení, nadále dbají, aby pacienti měli zajištěnou dostupnou zdravotní péči a kvalitní doprovodný servis.

Stanislav Šetina
specialista marketingu a komunikace

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Vzdušná 1360/6, 460 01 Liberec 1

www.vzp.cz/liberecky 

tel.: 952 231 202, 733 610 763


Vytvořeno 4.4.2012 | přečteno 1532x | Richard Mochal
load