Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nejlepší stavba roku LK - Synagoga v Turnově

Na slavnostním vyhlášení soutěže Nejlepší stavba roku Libereckého kraje, které proběhlo 15. září 2009 v sídle krajského úřadu bylo uděleno Obnově synagogy v Turnově absolutní první místo.

Na slavnostním vyhlášení soutěže Nejlepší stavba roku Libereckého kraje, které proběhlo 15. září 2009 v sídle krajského úřadu bylo uděleno Obnově synagogy v Turnově absolutní první místo.

Soutěž se koná pod záštitou náměstka hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Víta Příkaského a prezidenta Českého svazu stavebních inženýrů, Ing. Svatopluka Zídka. Porota složená se zástupců odborníků, pracovníku krajského úřadu, členů ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků), ČSSI (Český svaz stavebních inženýrů), ČKA (Česká komora architektů) ocenila celkový přístup k obnově objektu jak po stránce architektonické, projekční, tak po stránce realizace.

Projektantem stavby byl Profes Projekt, s.r.o., Turnov, investorem město Turnov podpořený finančním mechanismem EHP/Norsko, generálním dodavatelem pak firma Status, a. s., Turnov.

Dále Obnova synagogy v Turnově obdržela Cenu sympatie občanů Libereckého kraje za stavební počin, která byla v rámci této soutěže též vyhlášena. Hlasování občanů probíhalo po internetu. Došlo tak ke shodě odborné i laické veřejnosti.

Vytvořeno 16.9.2009 | přečteno 952x | Richard Mochal
load