Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Motivace pro občany Turnova

kontejnery na tříděný odpad, autor: R. Drašnar

Tříděním odpadů a zapojením se do nového systému pytlového sběru si mohou obyvatelé Turnova  od ledna 2014 snížit poplatek za odpady.

Zastupitelstvo města schválilo na svém jednání dne 28. 11. 2013 nové znění obecně závazných vyhlášek vztahujících se k nakládání s odpadem a také k platbě za odpady.

  1. Vyhlášku o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání  a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území města Turnov
  2. Vyhlášku o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání  a odstraňování komunálních odpadů

Od 1. 1. 2014 dochází ke změnám v pytlové sběru tříděných odpadů a ke změnám v poplatku za odpady. V příloze se můžete seznámit s novým systémem motivace a najdete zde všechny informace, co musíte pro zapojení do tohoto systému udělat. (ikona souborupříloha č. 1).

V druhé příloze najdete soupis všech sběrných míst tříděných odpadů v Turnově i s rozpisem, které druhy odpadů se na jednotlivých místech mohou odkládat do kontejnerů. (ikona souborupříloha č. 2).

V případě dotazů kontaktujte odbor životního prostředí - Ing. Sedlákovou, pí. Koškovou, tel.: 481 366 160

Vytvořeno 20.12.2013 10:19:59 | přečteno 1060x | Bc. Radek Drašnar