Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Turnov podpořilo zahraniční spolupráci

Lwowecké achátové léto

Stejně jako v předcházejících letech i v roce 2013 město Turnov finančně podpořilo akce týkající se zahraniční spolupráce. Celkově bylo z rozpočtu města vyplaceno více než 75 tisíc korun.

Spolku rodáků a přátel Turnova zaplatilo město dopravu na akci projektu „Čtyři období života – aktivní senior česko-polského pohraničí“. Dvě cesty do polského Jawora stály 15 052 koruny. Turnovský Spolek divadelních ochotníků vystoupil úspěšně se svojí hrou Tři sestry na festivalu v Basileji a město mu pomohlo s úhradou nákladů částkou 10 000 korun. Parta mladých nadšenců se v létě vypravila na malých motocyklech Jawa 50 do Skotska a obdržela příspěvek 5 000 korun. Šesti tisíci korunami podpořilo město florbalový turnaj žáků turnovských základních škol a žáků ze švédské Alvesty. Centrum pro rodinu Náruč mohlo uspořádat česko-polské setkání pěstounských rodin díky příspěvku 14 000 korun. V polovině června 2013 se v Turnově uskutečnila interpretační dílna mladých jako součást hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. Dílen se zúčastnily také děti z partnerského německého města Idar-Obersteinu a organizátoři obdrželi na jejich pobyt částku 10 000 korun. Účast Taneční a pohybové školy ILMA na World Dance Olympiade v Moskvě byla podpořena patnácti tisíci.

Vytvořeno 10.2.2014 11:19:13 | přečteno 676x | Bc. Radek Drašnar