Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město při zadávání zakázky nepochybilo

Dopravní terminál Turnov, autor: Kateřina Doubravová

V uplynulých dnech obdrželo město Turnov od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vyrozumění týkající se výběrového řízení na stavbu terminálu veřejné dopravy, čímž byl několikaletý spor ukončen.


Město Turnov vyhlásilo v roce 2009 veřejnou zakázku na realizaci projektu Integrovaný terminál veřejné dopravy Turnov – I. etapa. Jako dodavatel stavby terminálu byla tehdy v otevřeném výběrovém řízení vybrána společnost EUROMONT GROUP a město s ní 23. března 2010 podepsalo smlouvu o dílo. Jenže k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podala jiná firma stížnost, že soutěž nebyla v pořádku. „Úřad proto zahájil několik dnů po podpisu smlouvy, konkrétně dne 25. března 2010, správní řízení s podezřením, že byl spáchán správní delikt,“ informovala vedoucí odboru správy majetku turnovské radnice Ludmila Těhníková. Proto byla smlouva s dodavatelem, společností EUROMONT GROUP, ukončena dohodou a bylo vyhlášeno nové výběrové řízení. Město se odvolalo. A začalo opakované, několik let trvající projednávání. Mezitím byl terminál společností Strabag Liberec dokončen a začal v říjnu roku 2011 sloužit cestující veřejnosti. „Nakonec Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dne 5. března 2014rozhodl, že se město Turnov jako zadavatel zakázky žádného správního deliktu nedopustilo,“ konstatovala s potěšením Těhníková a doplnila, že pokuta ve výši 360 tisíc korun byla městu Turnovu vrácena.


Vytvořeno 9.4.2014 16:50:34 | přečteno 878x | Bc. Radek Drašnar