Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město bude půjčovat kompostéry na bioodpad

Město Turnov se snaží podpořit třídění bioodpadu, aby nekončil mezi směsným komunálním odpadem ve spalovně nebo na skládce. Z tohoto důvodu byl v roce 2009 zahájen zkušební projekt sběru bioodpadu do specializovaných nádob.

Město Turnov se snaží podpořit třídění bioodpadu, aby nekončil mezi směsným komunálním odpadem ve spalovně nebo na skládce. Z tohoto důvodu byl v roce 2009 zahájen zkušební projekt sběru bioodpadu do specializovaných nádob. Někteří turnováci již mají zapůjčenu popelnici na bioodpad, ale možnosti města nejsou v současnosti takové, abychom mohli upokojit všechny zájemce.


Proto město přistoupilo k další možnosti jak občanům napomoci při třídění bioodpadu a zakoupilo z finančních prostředků dotace Libereckého kraje a z odměny za tříděné odpady od společnosti EKO-KOM kompostérny na bioodpady.

Občanům Turnova nabízíme jako další možnost zapůjčení kompostéru. Kompostér je nádoba, kterou umístíte na vlastním pozemku, bioodpady budete kompostovat sami a vzniklý kompost použijete dle vlastního uvážení. Podmínkou pro zapůjčení kompostéru je, že jste v Turnově trvale hlášeni a současně nemáte uzavřenu smlouvu o výpůjčce na popelnici na bioodpad (smlouva na popelnici na bioodpad také nesmí být uzavřena s jinou osobou na stejné adrese). Kompostéry budeme zapůjčovat pouze k rodinným domům (nikoli k bytovým domům a do zahrádkářských kolonií).

K dispozici máme celkem 185 kusů kompostérů o objemu 390 litrů a 114 kusů o objemu 900 litrů. Pokud máte zájem o zapůjčení kompostéru, kontaktujte prosím odbor životního prostředí Městského úřadu Turnov, kancelář č. 110, Ing. Sedláková, pí. Schneiderová – tel. 481 366 116, z.sedlakova@mu.turnov.cz. Předem zvažte, jaká velikost kompostéru by pro Vás byla vhodná (podle množství bioodpadů, které Vám v domácnosti vznikají).


Ing. Sedláková, odbor životního prostředí

Vytvořeno 16.3.2010 | přečteno 1302x | Richard Mochal
load