Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Mašovská náves projde proměnou

náves v Mašově, autor: P. Charousek

Obyvatelé Mašova se konečně dočkají dlouho slibované opravy návsi. Pokračovat bude i oprava mašovské kapličky.

Na začátku července se začne s úpravami mašovské návsi, které přijdou na více než 5,4 milionu korun s daní.  Město má ale v rozpočtu na rok 2014 vyčleněny na tuto akci pouhé 2 miliony korun, z nichž za půl milionu nakoupilo použité dlažební kostky. Firmě S a M silnice a mosty a.s. Česká Lípa, která uspěla ve výběrovém řízení a bude úpravy provádět, bude moci vyplatit jen 1,5 milionu korun. Zbývající částku dostane firma až v příštím roce. Náves se dočká zpevněných pojezdových ploch, parkovacích míst, prostoru pro pohyb pěších, dešťové kanalizace, nové zeleně a veřejného osvětlení. Vybudována bude přípojka elektrické energie pro kapličku a telefonní kabely budou umístěny pod zem. Lidé se dočkají nové autobusové zastávky s nástupním ostrůvkem a dřevěným přístřeškem. Současně budou pokračovat také práce na opravě kapličky. „Již vloni bylo proinvestováno více než 176 tisíc korun při opravě střechy a věžičky. Zbývá instalovat drenáže proti vodě, novou elektroinstalaci a podlahu, vyměnit okna, repasovat dveře, opravit vnitřní i vnější omítky a natřít fasádu,“ informovala vedoucí odboru správy majetku Ludmila Těhníková a doplnila, že celkové náklady se pohybují okolo 350 tisíc korun. „Truhlářské práce zajistí firma pana Šimůnka, kované prvky dodá Kovářství Mansfeld a zednické a ostatní práce provede společnost DURANGO z Liberce,“ upřesnila Těhníková. „Je úžasné, že na opravu kapličky přispěli samotní obyvatelé. Ve sbírce shromáždili více než 140 tisíc korun, za což jim patří velké poděkování,“ vyjádřil se starosta města Tomáš Hocke.


Vytvořeno 23.6.2014 17:29:00 | přečteno 538x | Bc. Radek Drašnar