Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Lůžkový výtah v Domově pro seniory Pohoda skutečností

Lůžkový výtah v Domově pro seniory (1)

Dne 11. ledna byl v Domově pro seniory Pohoda v ul. 28. října v Turnově za účasti významných hostů slavnostně uveden do provozu nový lůžkový výtah.

Dne 11. ledna  byl v Domově pro seniory Pohoda v ul. 28. října v Turnově slavnostně uveden do provozu nový lůžkový výtah, který byl zkolaudován v prosinci loňského roku.

Této významné události se kromě ředitele Zdravotně sociálních služeb Turnov (ZSST) pana Bc. Jaroslava Cimbála a zástupců Města Turnova, které bylo investorem akce, zúčastnili také Pavel Petráček, radní Libereckého kraje pro sociální resort; Ing. David Kafka, náměstek ministra práce a sociálních věcí a zástupci stavební firmy Dynast, s.r.o. ( Bc. Pavel Dušek - jednatel a Ing. Mikulka).

Zásluhou ředitele Zdravotně sociálních služeb Turnova (ZSST) Bc. Jaroslava Cimbála, který celou akci inicioval, se podařilo získat dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, a to ve výši 1.572.000 Kč. Celkové stavební náklady činily 3.152.192,- Kč. Investorem akce bylo Město Turnov, které je zřizovatelem ZSST.

Již dlouhou dobu se budova potýkala s chybějícím výtahem na převoz lůžek. Vzhledem k tomu, že počet klientů dlouhodobě upoutaných na lůžko časem převážil mobilní klienty a dále roste, byla manipulace s nimi velmi náročná, zejména pro personál, který musel situaci řešit improvizovaně.

Projektová kancelář Profes Projekt zpracovala dokumentaci na přístavbu lůžkového výtahu a velmi citlivě jej zakomponovala do celé stavby budovy. Kolemjdoucí nepozná, že zde byla provedena přístavba. Navíc byla výtahová šachta zateplena, aby převážející klienti netrpěli chladem. Stavební firma Dynast, s.r.o. z Jablonce nad Nisou celou stavbu realizovala.

Zdravotně sociální služby Turnov, které finančně podporuje Město Turnov, poskytují širokou škálu sociálních služeb nejen pro Turnov, ale i blízké okolí. Svou práci vykonávají na velmi vysoké úrovni a ke spokojenosti klientů a občanů Turnovska. 

Tento fakt byl potvrzen v říjnu loňského roku na celostátním kongresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR v Táboře, kde ZSST, resp. Domov pro seniory Pohoda, obdržel  očenění „Značky kvality“, a to s maximálním počtem pěti hvězdiček. Tímto nejvyšším oceněním se můžou pyšnit pouze dvě zařízení v celé České republice.

Jsme rádi, že zařízení zřizované Městem Turnov poskytuje své služby v kvalitě srovnatelné s jinými vyspělými státy Evropy.

Kateřina Doubravová, koordinátor PZM a MA 21
Ing. Eva Krsková, referent odboru rozvoje města

(Foto: K. Doubravová)

 
Vytvořeno 13.1.2012 | přečteno 1622x | Richard Mochal
load