Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Letní prázdninová sezóna pomalu končí. Je čas hodnotit.

Regionální turistické informační centrum v Turnově kopie

Letní prázdninová sezóna roku 2013 pomalu spěje ke svému konci. V Regionálním turistickém informačním centru Turnov už ji začali hodnotit.

V prvních třech letních měsících letošního roku navštívilo informační středisko na náměstí Českého ráje přes 21 tisíc turistů. Zaznamenali jsme 13 procentní nárůst oproti roku 2012 a 32 procentní nárůst oproti roku 2008. Přesné počty návštěvníků jsou uvedeny v ikona souborutabulce.

Celkově vyšší počet návštěvníků je dám rozšířením služeb (např. o prodejní portál – E – vstupenka) a distribučním místem magazínu 5plus2. Zajímavé jsou i počty návštěvníků v jednotlivých dnech. Vyšší pondělní a úterní návštěvnost je dána měnícími se dovolenkovými turnusy, větší počet lidí ve čtvrtek a pátek způsobují odběratelé týdeníku 5plus2. Ze zahraničních návštěvníků převládají Němci, Holanďané a Poláci.  Tyto tři skupiny se na prvních místech drží již několik let. V letošním roce byl zaznamenán nárůst turistů z Dánska, Izraele, Maďarska a Rumunska.

Osvědčila se i letní prázdninová nabídka, kterou realizoval odbor cestovního ruchu spolu s dalšími subjekty. Co všechno bylo pro zájemce připraveno a kolik lidí se programu zúčastnilo, uvádí následující tabulka:

Den

Program 2013

Počet návštěvníků 2013

Porovnání s rokem 2012

PO

Po turnovských kostelích s průvodcem

51

59

ÚT

prohlídky synagogy a židovského hřbitova

48

43

Ruční výroba křišťálových lustrů

6 skupinek

46

ST

prohlídka Klenotnice Muzea Českého ráje

30

statistika se nevedla

Magický Turnov

54

101

ČT

prohlídka Valdštejna s rytířem Šofem

550

statistika se nevedla

prohlídka Klenotnice Muzea Českého ráje

viz středa

statistika se nevedla

SO

Šťastná země - sobotní tvůrčí dílny

7832

x

pohádky v parním vláčku

679

806

NE

prohlídka kostela v Nudvojovicích

32

38

Loutkáři dětem na Dlaskově statku

1893

1457

V prodeji suvenýrů byly nejžádanějšími ty, které patří do celorepublikových sběratelských aktivit  - turistické vizitky a dřevěné turistické známky. Zájem byl i o magnety s motivy Českého ráje a Turnova a typické suvenýry Turnovska, granátky a leštěné drahé kameny. Stále jsou mezi návštěvníky oblíbeny štítky na hole a pohlednice, tzv. „pidifrky", kterých je na pultu RTIC k dispozici 12 druhů. Mezi letošní novinky patřil turistický tácek s motivem Turnova. Dobře se prodávají i další suvenýry s obrázkem našeho města  - náprstky, svíčky, hrnečky, zvonečky či píšťalky. Návštěvníci ocenili i prodejní koutek výrobků s označením Regionální produkt Český ráj. Zde byly nabízeny skleněné věci, foukané figurky, regionální šperky či domácí mošty. Regionální turistické informační centrum Turnov má v nabídce i mnoho dalších zajímavých výrobků, knihy a kalendáře.

Vytvořeno 17.9.2013 11:07:29 | přečteno 889x | Bc. Radek Drašnar