Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kontejnery na textil - průběžná zpráva

Město Turnov ve spolupráci s firmou Dimatex CS, spol. s r. o. instalovalo v Turnově dne 22. února 2008 kontejnery na sběr nepotřebných oděvů, textilu a párovaných bot. Kontejnery jsou bílé barvy s viditelným označením TEXTIL, s poučením co do kontejneru patří, co nikoliv a s návodem na použití. Oděvy a textilní materiály se třídí, recyklují a dále používají jako surovina pro výrobu čisticích hadrů, čisticích plachetek, netkaných textilií, geotextilií, hadrových lepenek apod. Ošacení vhodné pro další nošení se použije jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích.

V současnosti je na území města celkem 14 kontejnerů v těchto lokalitách: Plus – Sobotecká ulice – 2ks, Coop discount – Zahradní ulice, Bezručova – čp. 361, Hasičárna – Hruborohozecká u č.p. 388, Mašov – U školy čp. 56, Delvita – Nádražní – 2ks, Výšinka – Diamantová u č.p. 1909, Výšinka – Perlová ul. u kotelny, Skálova ulice – za internátem OAHŠ, Žižkova ulice – u penzionu pro důchodce, Sběrný dvůr Vesecko- 2ks. Dne 14.3.2008 proběhl svoz textilu a bylo zjištěno,že lidé nedodržují pravidla pro odkládání textilu do kontejnerů. Následující fotografie ukazují, jaký je skutečný obsah kontejnerů.

Do kontejneru na textil patří: veškeré nepotřebné ošacení, ložní prádlo, bytové textilie, záclony, ručníky, ubrusy, rovněž párovaná obuv.
Do kontejneru nepatří: koberce, matrace, molitan, netextilní a syntetické materiály, silně znečištěné a mokré textilie, kůže, plasty, impregnované textilie.

!!! Upozornění !!!
Použitý textil vhazujte do kontejneru pouze zabalený do zavázaných igelitových pytlů nebo tašek. Vhazováním volného textilu dochází k jeho znehodnocení a zvyšuje se podíl dále nezpracovatelného odpadu. Textil se nesmí odkládat mimo určený kontejner, tím dochází k jeho znehodnocení a narušuje čistotu našeho města.

Do dnešního dne proběhl svoz ve čtyřech termínech a v tabulce je uvedena hmotnost vybraného textilu.

 Datum svozu Váha vybran. textilu 
 29. 2. 2008  1 740 kg
 5. 3. 2008  1 110 kg
 14. 3. 2008  1 740 kg
 17. 3. 2008  1 320 kg

Odbor životního prostředí děkuje za spolupráci občanům, kteří dodržují uvedená pravidla.
Vytvořeno 21.3.2008 | přečteno 1311x | Richard Mochal
load