Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kácení v parku u letního kina

lipa2, autor: OŽP

Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, tímto upozorňuje občany, že ve čtvrtek 7. července 2016 dojde k pokácení lípy stříbrné v parku u letního kina. 

Kácení lípy bylo povoleno rozhodnutím č.j. OZP/16/225/MAH/R-3/2016 ze dne 4. dubna 2016 (rozhodnutí nabylo právní moci dne 28. dubna 2016). O povolení kácení lípy požádalo Město Turnov na základě odborného soudně znaleckého posudku. Součástí posudku bylo měření kmene akustickým tomografem, tahové zkoušky a interpretace výsledků včetně posouzení stromu soudními znalci. Výsledky měření ukázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů a vůči zlomu kmene v důsledku rozsáhlé dutiny a hniloby kmene. Soudní znalec doporučil pokácení lípy a zásah označil jako naléhavý.

lipa1Vzhledem k naléhavosti kácení a s přihlédnutím k tomu, že lípa roste ve veřejném parku, který je hojně navštěvován a v blízkosti stromu se nachází veřejný chodník a komunikace s parkovacími zálivy, bylo pokácení stromu orgánem ochrany přírody povoleno ve vegetační době.

Kácení lípy bude provedeno odbornou arboristickou firmou. Kácení bude přítomen ornitolog, který zajistí odborný dohled z hlediska možného výskytu a hnízdění volně žijících ptáků.

Omlouváme se tímto občanům za případné problémy vzniklé v souvislosti s kácením uvedeného stromu a prosíme, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokynů firmy, která bude kácení provádět.

Hana Malá, odbor životního prostředí

Vytvořeno 4.7.2016 13:19:39 - aktualizováno 7.7.2016 7:24:15 | přečteno 617x | Richard Mochal
load