Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jsou přijímány návrhy na cenu obce, čestné občanství a medaili starosty

Josef Kunetka, autor: Pavel Charousek

Návrhy na udělení ceny obce, čestného občanství a medaili starosty přijímá turnovský městský úřad do konce června.


Návrhy na udělení Ceny obce a medaile starosty mohou předložit členové zastupitelstva města, představitelé občanských sdružení, spolků, organizací a dalších institucí prostřednictvím svých statutárních zástupců. Součástí návrhu musí být podrobné odůvodnění. Cenu obce lze udělit za významná umělecká, vědecká a jiná díla mající vztah k Turnovu, ale také za za významné občanské aktivity a činy, které směřují a napomáhají k dalšímu rozvoji Turnova a zlepšují jeho každodenní život. Oceněny obdrží finanční dar ve výši 50 tisíc korun. Medaili starosty může udělit vedoucí představitel města za přínosné aktivity v oblasti kultury, práce s mládeží, sportu, sociální a zdravotní oblasti a oblasti podnikatelské, také za mimořádný projev lidskosti či hrdinský čin.

Návrhy na čestné občanství předkládají pouze členové zastupitelstva města. Ani zde nesmí chybět podrobné zdůvodnění návrhu.  Čestné občanství může být uděleno fyzickým osobám, které se významnou měrou zasloužily zejména o rozvoj města.

Písemné návrhy na veškerá ocenění přijímá Radek Drašnar, mluvčí městského úřadu, e-mail: r.drasnar@mu.turnov.cz, hodnotí je pětičlenná komise složená ze zastupitelů města a schvaluje je zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Vyhlášení nominací, předání Ceny obce a udělení čestného občanství se uskuteční na slavnostním večeru u příležitosti 96. výročí vzniku samostatné Československé republiky v úterý 28. října 2014 v městském divadle. Tradice předávání cen a udělování čestného občanství u příležitosti státního svátku 28. října trvá již od roku 2002, medaile starosty je letošní novinkou.


Vytvořeno 23.6.2014 17:36:50 | přečteno 593x | Bc. Radek Drašnar