Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

E-box lidem usnadní třídění drobných elektrozařízení

Město Turnov se ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodlo usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení. Každý občan má nyní možnost zanést starý mobil, kalkulačku, telefon, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač přímo na Městský úřad a zdarma se jej zbavit vyhozením do připravené nádoby, tzv. E-boxu.

Město Turnov se ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodlo usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení. Každý občan má nyní možnost zanést starý mobil, kalkulačku, telefon, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač přímo na Městský úřad a zdarma se jej zbavit vyhozením do připravené nádoby, tzv. E-boxu. Celkem máme v Turnově v budovách Městského úřadu 4 e-boxy. Jsou umístěny v ulici Antonína Dvořáka 335 na podatelně, ve Skálově ulici čp. 72 a čp. 84 a také na Náměstí Českého ráje 26 v Informačním středisku. Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Občané mohou odkládat vysloužilé elektrospotřebiče také na sběrném dvoře na Vesecku, kde je možné zdarma odkládat všechny kompletní vysloužilé elektrospotřebiče i velkého rozměru.

Hlavním cílem vedle usnadnění třídění drobných elektrozařízení je také zvýšení množství sebraných malých spotřebičů. Ty totiž většinou končí v komunálním odpadu. Pokud se elektrospotřebič obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, ale skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit. Naopak pokud je elektrozařízení odevzdáno k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilého spotřebiče bude opětovně využita. Šetří se tak přírodní zdroje a životní prostředí. Podrobnosti o třídění elektroodpadu najdete na www.elektrosrot.cz.

Vytvořeno 29.5.2008 | přečteno 1000x | Richard Mochal
load