Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Díky studentům přibydou v Turnově autobusové spoje

MHD Turnov, autor: BusLine a.s.

Městská hromadná doprava v Turnově bude od neděle 2. února 2014 díky iniciativě středoškoláků posílena o dva autobusové spoje.

Studenti středních škol, kteří jsou ubytování na domovech mládeže, přišli před časem s návrhem na posílení spojů MHD v neděli v podvečer. Většina z nich totiž přijíždí do Turnova vlaky či autobusy okolo půl šesté nebo půl osmé a poslední linka MHD do centra odjíždí z terminálů těsně před sedmnáctou hodinou. „Cesta s těžkým zavazadlem plným oblečení, jídla a učebních pomůcek dlouhá více než dva kilometry je náročná a zdlouhavá. Obzvlášť v zimním období za tmy,“ svěřila se studentka turnovské „šperkárny“ Pavlína Končická.  Právě ona se v celé záležitosti angažovala a úpravu jízdních řádů iniciovala. „Přání studentů jsme vyslyšeli a u dopravce, společnosti BusLine, jsme objednali posílení linky č. 322,“ informoval tajemník turnovské radnice Miroslav Šmiraus. A tak se nyní středoškoláci, ale i ostatní cestující, dostanou pohodlně od vlakového nádraží do centra a k nemocnici i v neděli navečer. Jeden autobus odjíždí z terminálu každou neděli v 17:30 hodin. Druhý má odjezd v 19:30, ale nepojede o letních prázdninách a o nedělích, po nichž následuje volný den. „Posílené spoje budou v provozu zatím do poloviny prosince. Průběžně budeme vyhodnocovat jejich vytíženost a podle toho je dál buď zachováme, nebo zrušíme,“ informoval Šmiraus.

ikona souboruJízdní řád

Vytvořeno 31.1.2014 8:38:21 | přečteno 1327x | Bc. Radek Drašnar