Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Czech POINT na Městském úřadě v Turnově

Během začátku nového roku se na Městském úřadě začal instalovat nový program, tzv. Czech POINT. V překladu toto znamená Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, který by měl umožnit občanovi na jednom místě vyřešit více problémů najednou.

Czech POINT umožňuje svému uživateli zajistit výpis z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, rejstříku trestů a výpisu z evidence karty řidiče na jednom příslušném místě. Nyní již občan nemusí běhat z jednoho místa na druhé pokud chce si nechat zajistit výpis z rejstříku trestů či výpis z katastru nemovitostí.

Městský úřad v Turnově si výhody tohoto systému rozdělil a to následovně:
- živnostenský úřad bude moci vydávat veřejnou část výpisu z živnostenského rejstříku, výpis z obchodního rejstříku a rejstříku trestů
- odbor správní bude nadále vydávat pouze výpisy z rejstříku trestů, odbor dopravy má možnost vydat výpis z rejstříku trestů, veřejnou část výpisu ze živnostenského rejstříku a výpis z obchodního rejstříku. Výpis z karty evidence řidiče bude možné začít využívat až během roku 2008.
- odbor správy majetku bude nadále zajišťovat pouze výpisy z katastru nemovitostí.

Vytvořeno 18.2.2008 | přečteno 2032x | Richard Mochal
load