Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Co se odehrálo na zasedání rady města

hlasování

Rada města projednala na svém zasedání 10. června 2013 celou řadu bodů a zabývala se celou řadou otázek.

Ze závěrů jednání přinášíme stručný přehled toho nejzajímavějšího a nejpodstatnějšího:

· Zdá se, že ještě v letošním roce by mohla být vybudována cesta na pravém břehu Stebénky. Město za tímto účelem vykoupilo již před několika lety pozemky od soukromých vlastníků. Stávající cesta na protilehlém břehu je na pozemcích soukromých a do nich město investovat nemůže.  Odbor správy majetku dostal úkol zajistit podklady a povolení k provedení této opravy.

· Prodávaný nemovitý majetek města Turnova se zlevňuje. Jedná se o restauraci Šetřilovsko s roubeným domkem a příslušnými pozemky, dům bývalé služebny městské policie se zadním objektem ve Skálově ulici č. p. 67 a 68 a dům č. p. 256 v ulici Tázlerově. Více informací na https://www.turnov.cz/cs/mestsky-urad/prodeje-a-pronajmy/

· V Přepeřské ulici se bude budovat nový chodník.  Rada města odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na dodavatele této stavby.

· Ačkoliv město nedosáhlo na dotace z ministerstva kultury, ještě letos by se mělo začít s přípravou zajištění skalního bloku hradu Valdštějna díky dotaci z Libereckého kraje. Rada města odsouhlasila vypsání výběrového řízení na tuto akci.

· V propojení ulic Luční a Třešňová se bude firmou SIZ, s. r. o. Velké Hamry za cenu 497 222,- Kč budovat dešťová kanalizace.

· Novému řediteli ZŠ Skálova Mgr. Michalu Loukotovi, ředitelce subjektu MŠ a ZŠ Sluníčko vzniklého sloučením k 1. 7. 2013 Mgr. Dagmar Rakoušové a řediteli  SVČDM Žlutá ponorka Ing. Mgr. Tomáši Zakouřilovi byl stanoven plat.

· Rada města se zabývala regulací hazardu ve městě, projednala několik možností a uložila odboru finančnímu připravit návrh ke konečnému schválení zastupitelstvem.

· V Synagoze Turnov dojde k rozšíření provozní doby v měsících červenci a srpnu. Zavírací den pondělí bude zrušen a synagoga bude přístupná v tento den od 9:00 do 17:00 hodin.

· V rámci integrovaného tarifu veřejné dopravy Libereckého kraje (Tarifu IDOL) dojde od 1. 7. 2013 ke zvýšení cen jízdného v MHD v Turnově. Jednotlivé jízdné bude stát dospělého cestujícího 10,- Kč namísto dosavadních 8,- Kč, dítě 5,- Kč namísto dosavadních 4,- Kč. Nově budou platit studenti od 15 do 26 let 7,- Kč, žáci od 6 do 15 let 3,- Kč a senioři nad 65 let 10,- Kč jako dospělí cestující. Děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou jezdit autobusy MHD zdarma.

· Technické služby Turnov, s. r. o. pořídí nové malé vozidlo Mitshubishi s lisovací nástavbou sloužící ke svozu odpadů v centru města a hůře přístupných lokalitách. Automobil přijde na 1.505.000,- Kč bez DPH a dodavatelem bude SIMED s.r.o., Dvůr Králové nad Labem.

· V teplárně na Výšince se bude instalovat nová kogenerační jednotka za více než 8 mil. korun. Jedná se o zařízení ke kombinované výrobě tepla a elektřiny. Návratnost investice je cca 4 roky a ve výběrovém řízení uspěla firma TEDOM, a.s.

· Vypadá to, že v příštím roce nebudou muset majitelé a provozovatelé obchodů a restaurací platit za nájem pozemku pod předzahrádkami a místní poplatek za umístění reklamních tabulí na chodnících. Správní poplatek za samotné povolení však odpustit nelze. Konečné slovo k úpravě nájemného za předzahrádky a reklamní stojany však bude mít zastupitelstvo.

Vytvořeno 25.6.2013 11:06:52 | přečteno 821x | Bc. Radek Drašnar