Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zřízení kulturního fondu

Vzhledem k charakteru činnosti kulturních organizací a spolků, u nichž se často nekryje účetní sezóna s kalendářním rokem, a dalším nevýhodám v podstatě jednokolového rozdělování finančních příspěvků, bylo rozhodnuto o zřízení Kulturního fondu Města Turnova.

Vzhledem k charakteru činnosti kulturních organizací a spolků, u nichž se často nekryje účetní sezóna s kalendářním rokem, a dalším nevýhodám v podstatě jednokolového rozdělování finančních příspěvků, bylo rozhodnuto o zřízení Kulturního fondu Města Turnova. Fondové hospodaření má oproti rozpočtovému řadu výhod jak pro žádající subjekty, tak pro Město:

- s fondy se hospodaří nepřetržitě, není třeba je dočerpat ke konci kalendářního roku

- hospodaření je časově plynulejší, rozdělování probíhá průběžně několikrát ročně podle probíhajícíh vyúčtování a přídělů fondu, tedy podle pohybu financí

- do fondů lze přijímat i finance na kulturu od sponzorů

- fondy mají samostatný účet sledovaný správní radou, která e odpovědná Zastupitelstvu města, hospodaření je průhledné i při rychlejším doku peněz

- hospodaření fondu se řídí Statutem Kulturního fondu města Turnova, který je zveřejněn na stránkách města nebo k nahlédnutí na odboru školství, kultury a sportu městského úřadu ve Skálově ulici.

Kulturní fond byl schválen Zastupitelstvem města na listopadovém zasedání, účet byl již zřízen a má číslo 107-1263075359/0800. Na toto číslo mohou tedy směřovat sponzorské dary určené pro kulturní aktivity ve městě, a to buď na rozdělení dle bodovacího systému pravidel, respektive statutu fondu, nebo na konkrétní akce. Jak je všeobecně známo, kultura si na sebe nevydělá v žádné společnosti, tedy ani v naší. Proto budeme velmi rádi, když turnovští podnikatelé a občané finančně pomohou udržet tradičně velkou nabídku kultury i úroveň amatérského počínání v této oblasti v Turnově.

Statut Kulturního fondu naleznete ikona souboruZDE.

Vytvořeno 5.1.2009 | přečteno 1086x | Richard Mochal