Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zhodnocení sezony 2015 v Synagoze Turnov

Turnovská synagoga, autor: RTIC

Letošní  sezona v turnovské synagoze byla opravdu velmi úspěšná. Návštěvnost včetně vzdělávacích akcí, které se uskutečnily i v měsících lednu a únoru, tedy mimo sezonní otvírací dobu objektu dosáhla cca 3000 návštěvníků, což je od roku 2009 zatím nejvíce.

Méně návštěvníků přišlo na prohlídky v rámci Letní prázdninové nabídky, která zahrnuje kromě prohlídky synagogy i návštěvu židovského hřbitova. Přičítáme to letošnímu velmi horkému létu. V objektu se uskutečnilo celkem 10 koncertů, kdy hlavním tématem byla samozřejmě židovská hudba. Velmi dobrá spolupráce je navázána i s turnovskou ZUŠ a Konzervatoří J. Ježka v Praze. Zdejší synagoga svým prostředím dává studentům možnost zahrát si v zajímavém prostředí s dobrou akustikou a zajímavou historií. Dále se zde uskutečnily 2 výstavy a 3 besedy. Palestina – svatá země minulost a současnost přilákala cca 40 návštěvníků. Celkem se kulturních akcí zúčastnilo 475 lidí. Velkou poctou pro nás byla návštěva dvou skupin z Izraele, které kromě prohlídky s výkladem v synagoze, provedly i krátkou modlitbu. Druhou ze skupin byli studenti gymnázia z izraelského města Haify se svým profesorem, kteří byli velmi hrdi na to, jak se i tak malé město jako Turnov dokáže postarat o památku judaismu a přislíbili propagaci i v dalších školách v Haife. I zápisy Židů v pamětní knize svědčí o tom jak si této péče váží. Pro město Turnov je to velmi dobrá vizitka a pro nás ocenění naší práce. Synagoga Turnov je veřejnosti otevřena od května do září, ale je možno sjednat individuální prohlídku i mimo tuto dobu.

Šárka Salabová, Turnovské památky a cestovní ruch

Vytvořeno 7.10.2015 14:59:24 | přečteno 643x | Ing. Klára Preislerová
load