Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vrchol prázdninové sezóny na Valdštejně!

Valdštejn, autor: RTIC

Prázdniny se pomalu chýlí ke svému konci a s tím souvisí i závěr prázdninové sezóny na Valdštejně. Akcemi nabité léto vyvrcholí na jednom z nejstarších hradů Českého ráje poslední srpnový týden!


Právě konec srpna se na Valdštejně ponese v duchu zakončování nabité prázdninové sezóny. Ta letos návštěvníkům od samého počátku přinesla řadu zajímavých akcí, kde si přišly na své všechny věkové kategorie. Pomyslný vrchol přijde v nadcházejících dnech.

Ve středu 28. srpna se mohou návštěvníci těšit na závěrečné noční prohlídky, připomínající po celé léto výročí obsazení hradu Janem Žižkou z Trocnova. Tyto speciální a tajemné prohlídky přilákaly od začátku prázdnin téměř pět stovek návštěvníků. Jejich součástí bývá i zajímavý hudební program v kapli sv. Jana Nepomuckého, kde se po celé prázdniny střídali amatérští či profesionální umělci. Věříme, že si návštěvníci závěrečnou „derniéru“ husitských prohlídek užijí.

V sobotu 31. srpna se Valdštejn rozloučí s prázdninami prostřednictvím celostátního projektu s názvem Hradozámecká noc. Do té se hrad zapojuje již popáté a vždy pro veřejnost přichystá pestrý program. Ne jinak tomu bude i letos, kdy se návštěvníci seznámí s historií hradu netradičním způsobem. Ten bude spočívat ve scénických kostýmových prohlídkách, připomínajících významné osobnosti z historie hradu, dobových tancích či závěrečné ohňové show. Na Hradozámeckou noc, stejně jako na noční prohlídky, je z důvodu omezené kapacity nutná předchozí rezervace na telefonním čísle 739 014 104.

Valdštejn

Těšíme se na Vás nejen v posledním prázdninovém týdnu, ale také v září, neboť sezóna na Valdštejně ještě zdaleka nekončí! Více na www.hrad-valdstejn.cz.

 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

 


Vytvořeno 26.8.2019 22:37:45 | přečteno 367x | Ing. Klára Preislerová
load