Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Valdštejn zve na pestrý vánoční program!

Zimní Valdštejn, autor: RTIC

V současné době dokončuje hrad Valdštejn přípravy na nadcházející adventní, vánoční a novoroční akce. Kulturní program bude opravdu velmi pestrý a novinkou budou i speciální vánoční prohlídky. První akce proběhne již 30. listopadu! 

I když se Valdštejn v listopadu uložil takříkajíc do „zimního spánku“, intenzivně se připravuje vánoční kulturní program. Ten bude letos zahájen už v sobotu 30. listopadu pod taktovkou libereckého pěveckého sboru „A my taky“. Zahájení vánočních akcí proběhne tradičně v kapli sv. Jana Nepomuckého, ve které se budou až do 4. ledna střídat místní i vzdálenější hudební či pěvecké soubory. Nově vystoupí na Valdštejně v době adventu i liberecké renesanční uskupení Capella Rederna, které se již veřejnosti představilo během červencového Středověkého víkendu. Jejich vánoční repertoár nás zavede do různých koutů světa. V dalších dnech nebudou chybět „stálice“ valdštejnského vánočního programu, tj. vánoce s vévodou, koncert skupin I Dilettanti (Madrigalion Praga) či Musica Fortuna, varhanní koncert Radka Rejška ad. 

Vánoční akce nad Valdštejně


Novinkou letošního programu budou navíc komentované vánoční prohlídky Slavnostního sálu klasicistního domu a hradní kaple. Během prohlídek se mohou návštěvníci seznámit i s tradicemi adventu a Vánoc prostřednictvím zajímavé výstavy na druhém nádvoří a v průjezdu klasicistního domu. Otevřena bude i běžně nepřístupná místnost s expozicí „Aehrenthalské Vánoce“. Vánoční prohlídky budou probíhat 23. 12., 27. 12. a 30. 12. 2019 vždy od 12:00, 13:00 a 14:00 hodin.  Více informací na www.hrad-valdstejn.cz. 

Těšíme se na Vaši návštěvu! 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.


Vytvořeno 21.11.2019 8:43:46 | přečteno 860x | Ing. Klára Preislerová
load