Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Valdštejn opět ve víru středověku

Valdštejn ve víru středověku, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Poslední červencový víkend se Valdštejn znovu přenesl do dob středověku. Tradiční akce s názvem „Středověký víkend“, která na hradě probíhá už čtvrtým rokem, nabídla návštěvníkům bohatý program. Ten si nenechalo ujít přes dvanáct set návštěvníků. 

Je to již čtyři roky, co se na Valdštejně pravidelně, na konci července, koná oblíbená dvoudenní akce „Středověký víkend“. Ta přináší pro návštěvníky vždy pestrý program, při kterém návštěvníci zažijí atmosféru středověku skrze hudbu, šermířská vystoupení či ochutnávku středověkých pokrmů.Ne jinak tomu bylo i letos. V sobotu a neděli 27. – 28. července se tak z Valdštejna znovu ozývaly dobové melodie či řinčení zbraní.  


Valdštejn ve víru středověku

První hradní nádvoří patřilo tradičně skupině historického šermu Rytíři turnovského meče. Ti ve svých šermířských vystoupeních připomínali návštěvníkům neklidnou historickou epochu hradu, kdy doznívaly husitské bouře, a Valdštejna se zmocnili loupeživí rytíři. Dobové souboje doplňovala i příjemná středověká hudba, o kterou se v sobotu 27. července postaralo liberecké uskupení Capella Rederna. Následující den obstarala stylovou hudební kulisu skupina historické hudby Subulcus. 

Valdštejn ve víru středověku

Podobně jako minulý rok, i letos nechyběli na hradě moderní provazochodci, tzv. slacklineři. V sobotu se návštěvníkům, celkem třikrát, představili na dvou lajnách natažených nad aehrenthalskou terasou a u kapličky sv. Jana Křtitele. O občerstvení se po celý víkend staraly markytánky v dobových kostýmech, nabízející chutné a voňavé placičky s česnekem či povidly. Vše navíc podpořilo příznivé počasí, které vylákalo více než dvanáct set návštěvníků. Na tomto místě děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli. Nabitý program na Valdštejně tím však zdaleka nekončí. Už v úterý 6. srpna čeká na malé i velké návštěvníky celodenní akce „Dětské hry a klání“ a v sobotu 10. srpna koncert jablonecké kapely Sousedi. Více na www.hrad-valdstejn.cz. Těšíme se na Vás!

 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

 


Vytvořeno 30.7.2019 12:20:59 | přečteno 424x | Ing. Klára Preislerová
load