Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví

Noc netopýrů, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Hrad Valdštejn se nejen letos může pochlubit tím, že se aktivně zapojuje do nejrůznějších celostátních akcí. Vedle květnové Noci kostelů či srpnové Hradozámecké noci, je to nyní účast v rámci tzv. „Dnů evropského dědictví“, které začínají již 8. září a mají jednotné téma „společné dědictví, společné hodnoty“.

„Dny evropského dědictví“ nejsou jen celostátní, nýbrž celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. Umožňují návštěvníkům nahlédnout do mnoha zajímavých a výjimečných míst, z nichž některá nejsou běžně veřejnosti přístupná. V České republice se pravidelně konají již od roku 1991 vždy v první polovině září a jejich garantem je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. 

Hrad Valdštejn si k příležitosti této významné celostátní akce připravil na sobotu 8. září opravdu zajímavý program, který je rozdělen na dvě samostatné části. Tou první je tradiční varhanní koncert hudebního skladatele a organologa Radka Rejška, který je na Valdštejně častým hostem. Jeho koncert začíná v 17,00 hod. a těšit se můžete na ukázku tvorby předních světových hudebních skladatelů. Vstupné na koncert je jednotné 90,- Kč. 

Varhanní koncert

Druhá část programu začne od 20,00 hod. a nese název „Noc netopýrů“. Není tajemstvím, že hrad Valdštejn je významným letním sídlem a hnízdištěm těchto zajímavých nočních tvorů, zejména vrápence malého. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost poznat tato zvířata zblízka prostřednictvím odborníků, kteří se jimi dlouhodobě zabývají. Nebude chybět ani projekce o životě netopýra a navíc se lidé budou moci přímo účastnit i jejich odchytávání a následného kroužkování. Vstupné na „Noc netopýrů“ je rovněž jednotné, a to 60,- Kč. Jelikož se jedná o noční akci, doporučujeme vzít s sebou baterky na cestu. 

Tak neváhejte a přijďte se podívat na jeden z nejstarších hradů Českého ráje a poznat mj. trochu blíže tento druh zvířat, který obecně známe spíše z té temnější stránky.

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.
 

Vytvořeno 6.9.2018 7:54:56 | přečteno 268x | zdenka.strauchova
load