Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Olomouci byl zahájen třetí ročník projektu Objevuj památky!

třetí ročník projektu Objevuj památky

V pátek 28. února 2020 se v olomoucké Pevnosti poznání konalo setkání v rámci celorepublikového projektu „Objevuj památky“. Ten vstoupil do svého třetího ročníku a město Turnov se ho opět aktivně účastní. 

V centru Olomouce, v areálu bývalé Korunní pevnůstky z osmnáctého století, proběhlo minulý pátek setkání členů celorepublikového projektu „Objevuj památky“. Již třetím rokem je jeho cílem společná propagace kulturně-historických a technických památek, které jsou v majetku krajů, měst, obcí i v soukromém vlastnictví a slouží kulturnímu účelu. Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch je tohoto projektu součástí prostřednictvím turnovské synagogy a hradu Valdštejn.

Na olomoucké schůzce mj. zaznělo, že se připravuje, podobně jako v minulém roce, tištěná brožurka s prezentací zapojených památek a nově i společný suvenýr v podobě stále více populárních a turisty oblíbených fotonálepek. Na nich bude společným prvkem historická fotografie daného místa a logo „Objevuj památky“. Novinkou má být také příprava na novou akci, která by měla být spuštěna příští rok. Akce zatím nese pracovní název „Zažij dobrodružství“ a měla by propojovat vybrané objekty skrze společný příběh. Ten by se měl točit kolem slavné osobnosti císaře Rudolfa II.

Projekt „Objevuj památky“ a s ním i zapojené objekty se budou nadále prezentovat na webových stránkách, Facebooku a Instagramu. Rostoucí popularita projektu je viditelná i v narůstajícím počtu členů, kterých je už bezmála stovka. Věříme, že tato vzestupná tendence bude pokračovat i nadále, neboť projekt „Objevuj památky“ rozšiřuje již tak atraktivní nabídku turistických cílů v České republice a poskytuje cestovatelům nové tipy na výlety v zajímavých lokalitách.

Pro více informací navštivte webové stránky www.objevujpamatky.cz. 

 Logo Objevuj památky

Setkání se uskutečnilo v bývalém dělostřeleckém skladu v areálu Korunní pevnůstky v samotném centru Olomouce. V objektu se dnes nachází interaktivní muzeum popularizace vědy. Jedná se o účelové zařízení Univerzity Palackého.

 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Vytvořeno 4.3.2020 14:46:53 | přečteno 319x | Ing. Klára Preislerová
load