Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov navštívil své partnerské město Jawor

slavnosti chleba jawor 2014, autor: Preislerová K.


Od 29. do 31. srpna 2014 se v polském partnerském městě Jawor konaly Slavnosti chleba a perníku.

Ty letos proběhly za výrazné účasti Turnova. Kromě oficiální delegace města zastoupeného místostarostou Otakarem Špetlíkem a členem rady Františkem Zikudou zde v kulturním programu vystoupili pěvecký sbor Musica Fortuna a kapela Mackie Messer. Turnovské pekaře zde více než důstojně reprezentovalo svými výrobky pekařství Mikula. Na přání představitelů města Jawor zde své umění prezentovali i kováři z turnovské „šperkárny“ a také uznávaný turnovský brusič a šperkař Petr Šťastný. Protože letos poprvé byly kromě pekárenských výrobků slavnosti poprvé věnovány i perníku, bylo naší snahou prezentovat v Jaworu jako v Turnově tradiční i toto krásné řemeslo. Protože se v současné době perníkařením v Turnově již nikdo nezabývá, zachraňovaly, a to velice úspěšně, čest tohoto řemesla paní Jiřina Růtová ze Všelibice u Českého Dubu a paní Eliška Josifová ze Žantova u Kněžmostu.


Mgr. Otakar Špetlík, místostarosta Turnova

slavnosti chleba jawor 2014slavnosti chleba jawor 2014

Vytvořeno 9.9.2014 7:11:32 | přečteno 775x | Ing. Klára Preislerová