Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Skauti ochutnali dalších sto let

skauti michaela bradacova

Sto lety skautování skauti v celé České republice došli na práh další stovky. A tu 24. dubna, v den oslavy svátku patrona skautingu sv. Jiří, nakouslo na sto padesát turnovských skautů a jejich příznivců.

Skauti ochutnali dalších sto let...

Sto lety skautování skauti v celé České republice došli na práh další stovky. A tu 24. dubna, v den oslavy svátku patrona skautingu sv. Jiří, nakouslo na sto padesát turnovských skautů a jejich příznivců.

Skauti nejprve vytvořili na turnovském náměstí kruh a poslaným stiskem, který vyslal vůdce střediska Tomáš Hocke, symbolicky zpečetili přátelství. A potom přišlo to opravdové zakousnutí do velikého dortu.

„Dort byl modelem šátku, který byl vydán k příležitosti oslav sta let skautování,“ popsal pochoutku Tomáš Hocke, „a jeho nakousnutí pro nás znamená jak vstup do další skautské stovky, tak vypuknutí oslav v Turnově.“ Jak Tomáš Hocke vysvětlil, hlavní oslavy skautování se na Turnovsku uskuteční v září.

A co vlastně skautování je? A kam se za těch sto let posunulo?

„Stále stojíme na stejných principech, které jsou snad všechny shrnuty v desátém bodě skautského zákona – skaut je čistý v myšlenkách, slovech i skutcích,“ říká Kamila Sehnalová, vedoucí družiny a dlouholetá skautka, „snažíme se vychovávat jedince pro život a do života.“

A mladší skauti? „Je to tu fajn. Mám tu hodně kamarádů a zrovna dneska jsme se všichni poznávali – protože byl „šátkový den“, nosili všichni skauti v celé zemi šátek. A já měla i skautské tričko,“ ukazuje na svoje oblečení Lucie Radovská.

Skauti dnes byli opravdu vidět. A všimli jste si jich i vy?
 
Jana Pekařová, mediální zpravodajka střediska Štika Turnov
www.scouting.turnov.org
GSM  721 623 006
janina@turnov.org

(foto: Michaela Bradáčová)

Vytvořeno 27.4.2012 | přečteno 1479x | Richard Mochal
load