Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

S Déčkem České televize v Turnově

Déčko

S nástupem dvou letních prázdninových měsíců začala již tradiční prázdninová soutěž s Českou televizí Déčko. Letošní hra nese název „Zachraň trosečníky“ a probíhá na cca 250 místech po celé České republice. Cílem hry je pomoci trosečníkům z Déčka, aby mohli opustit ostrov, na kterém ztroskotalia zároveň ukázat dětem a jejich rodičům nejrůznější místa a nabídnout jim poznávání zajímavostí naší země. Pro zapojení do hry je potřeba navštívit alespoň tři místa. 


V přírodě se hledají kešky, na turistických cílech a v infocentrech dostávají letáky s unikátním kódem. Za odeslání tří kódů se mohou účastníci zařadit do slosování o ceny a zároveň za každou zdolanou výzvu přibude v sopce nový plamínek, aby pominulo kouzlo ostrova a parta z Déčka se mohla vrátit domů. Více na: https://decko.ceskatelevize.cz/zachran-trosecniky

Déčko

V samotném Turnově je možné získat unikátní kód v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí Českého ráje. A keška s kódem je umístěna na tajemném místě v blízkosti hradu Valdštejn. Tak hurá na výlet.

Přejeme hezké putování nejen na Turnovsku. A krásné prázdniny.


Eliška Gruberová, ředitelka Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.
Vytvořeno 3.7.2020 6:46:27 | přečteno 1910x | Ing. Klára Preislerová
load